dpkg 1.9.20 - en to pl translation catalogue (974 entries)

en: unable to open tmpfile for vsnprintf
pl: nie można otworzyć pliku tymczasowego dla vsnprintf

en: unable to rewind at start of vsnprintf
pl: nie można cofnąć się do początku dla vsnprintf

en: unable to truncate in vsnprintf
pl: nie można uciąć pliku dla vsnprintf

en: write error in vsnprintf
pl: błąd zapisu dla vsnprintf

en: unable to flush in vsnprintf
pl: nie można opróżnić buforów dla vsnprintf

en: unable to stat in vsnprintf
pl: nie można ustalić stanu pliku dla vsnprintf

en: unable to rewind in vsnprintf
pl: nie można przewinąć pliku dla vsnprintf

en: read error in vsnprintf truncated
pl: błąd odczytu dla vsnprintf

en: System error no.%d
pl: Błąd systemowy nr %d

en: Signal no.%d
pl: Sygnał nr %d

en: %s: internal gzip error: `%s'
pl: %s: wewnętrzny błąd gzip: `%s'

en: %s: failed to exec gzip -dc
pl: %s: nie można wywołać gzip -dc

en: %s: internal bzip2 error: `%s'
pl: %s: wewnętrzny błąd bzip2: `%s'

en: %s: failed to exec bzip2 -dc
pl: %s: nie można wywołać bzip2 -dc

en: %s: decompression
pl: %s: dekompresja

en: %s: internal gzip error: read: `%s'
pl: %s: wewnętrzny błąd gzip: czytanie: `%s'

en: %s: internal gzip error: write: `%s'
pl: %s: wewnętrzny błąd gzip: zapis: `%s'

en: %s: internal gzip error: read(%i) != write(%i)
pl: %s: wewnętrzny błąd gzip: read(%i) != write(%i)

en: %s: failed to exec gzip %s
pl: %s: nie można wykonać `gzip %s'

en: %s: internal bzip2 error: read: `%s'
pl: %s: wewnętrzny błąd bzip2: czytanie: `%s'

en: %s: internal bzip2 error: write: `%s'
pl: %s: wewnętrzny błąd bzip2: zapis: `%s'

en: %s: internal bzip2 error: read(%i) != write(%i)
pl: %s: wewnętrzny błąd bzip2: read(%i) != write(%i)

en: %s: failed to exec bzip2 %s
pl: %s: nie można wykonać bzip2 %s

en: %s: compression
pl: %s: kompresja

en: couldn't allocate memory for strdup in findpackage(%s)
pl: nie udało się przydzielić pamięci dla strdup w findpackage(%s)

en: size %7d occurs %5d times
pl: rozmiar %7d pojawił się %5d razy

en: failed write during hashreport
pl: błąd zapisu podczas wykonania funkcji hashreport

en: updates directory contains file `%.250s' whose name is too long (length=%d, max=%d)
pl: katalog updates zawiera plik `%.250s' o zbyt długiej nazwie (długość=%d, maksymalnie=%d)

en: updates directory contains files with different length names (both %d and %d)
pl: katalog updates zawiera pliki o różnej wielkości (%d oraz %d)

en: cannot scan updates directory `%.255s'
pl: nie można przeszukać katalogu `updates' %.255s

en: failed to remove incorporated update file %.255s
pl: nie można usunąć pliku %.255s z katalogu `updates'

en: unable to create %.250s
pl: nie można utworzyć %.250s

en: unable to fill %.250s with padding
pl: nie można wypełnić pliku %.250s

en: unable flush %.250s after padding
pl: nie można odświeżyć pliku %.250s

en: unable seek to start of %.250s after padding
pl: nie można przewinąć pliku %.250s tuż po jego wypełnieniu

en: requested operation requires superuser privilege
pl: żądana operacja wymaga uprawnień administratora

en: unable to access dpkg status area
pl: brak dostępu do pliku status

en: operation requires read/write access to dpkg status area
pl: żądana operacja wymaga uprawnień zapisu/odczytu pliku status

en: failed to remove my own update file %.255s
pl: nie można usunąć uaktualnionego pliku %.255s

en: unable to write updated status of `%.250s'
pl: nie można zapisać uaktualnionego pliku `%.250s'

en: unable to flush updated status of `%.250s'
pl: nie można odświeżyć uaktualnionego pliku `%.250s'

en: unable to truncate for updated status of `%.250s'
pl: nie można obciąć uaktualnionego pliku `%.250s'

en: unable to fsync updated status of `%.250s'
pl: nie można zsynchronizować uaktualnionego pliku `%.250s'

en: unable to close updated status of `%.250s'
pl: nie można zamknąć uaktualnionego pliku `%.250s'

en: unable to install updated status of `%.250s'
pl: nie można zainstalować uaktualnionego pliku `%.250s'

en: failed to open `%s' for writing %s information
pl: nie można otworzyć `%.250s' w celu zapisania informacji %s

en: unable to set buffering on status file
pl: nie można ustawić buforowania pliku status

en: failed to write %s record about `%.50s' to `%.250s'
pl: nie można zapisać %s rekordów o `%.50s' w `%.250s'

en: failed to flush %s information to `%.250s'
pl: nie można odświeżyć informacji %s w `%.250s'

en: failed to fsync %s information to `%.250s'
pl: nie można zsynchronizować informacji %s w `%.250s'

en: failed to close `%.250s' after writing %s information
pl: nie można zamknąć `%.250s' po zapisaniu informacji %s

en: failed to link `%.250s' to `%.250s' for backup of %s info
pl: nie można utworzyć dowiązania z `%.250s' do `%.250s', aby przechować informację %s

en: failed to install `%.250s' as `%.250s' containing %s info
pl: nie można błąd zainstalować `%.250s' jako `%.250s' o zawartej informacji %s

en: out of memory pushing error handler:
pl: brak pamięci podczas obsługiwania błędu:

en: %s: error while cleaning up:
     %s
pl: %s: błąd podczas czyszczenia środowiska:
     %s

en: dpkg: too many nested errors during error recovery !!
pl: dpkg: za dużo osadzonych błędów podczas obsługi błędu !!

en: out of memory for new cleanup entry with many arguments
pl: brak pamięci na obsługę czyszczenia środowiska

en: out of memory for new cleanup entry
pl: brak pamięci na nową pozycję dla obsługi czyszczenia środowiska

en: error writing `%s'
pl: błąd zapisu `%s'

en: %s:%d: internal error `%s'
pl: %s:%d: wewnętrzny błąd `%s'

en: %s is missing
pl: brak %s

en: `%.*s' is not allowed for %s
pl: `%.*s' jest niedozwolony dla %s

en: junk after %s
pl: śmieci po %s

en: invalid package name (%.250s)
pl: niepoprawna nazwa pakietu (%.250s)

en: empty file details field `%s'
pl: puste pole opisu pliku `%s'

en: file details field `%s' not allowed in status file
pl: pole opisu pliku `%s' jest niedozwolone w pliku status

en: too many values in file details field `%s' (compared to others)
pl: za dużo danych w polu opisu pliku `%s'

en: too few values in file details field `%s' (compared to others)
pl: za mało danych w polu opisu pliku `%s'

en: yes/no in boolean field
pl: yes/no w polu boolean

en: value for `status' field not allowed in this context
pl: niedozwolona wartość w tym kontekście dla pola `status'

en: third (status) word in `status' field
pl: trzecie (status) słowo w polu `status'

en: error in Version string `%.250s': %.250s
pl: błąd w polu Version `%.250s': %.250s

en: obsolete `Revision' or `Package-Revision' field used
pl: użyto niewykorzystywanego już pola `Revision' lub `Package-Revision'

en: value for `config-version' field not allowed in this context
pl: wartość dla pola `config-version' jest niedozwolona w tym kontekście

en: error in Config-Version string `%.250s': %.250s
pl: błąd w polu Config-Version `%.250s': %.250s

en: value for `conffiles' has line starting with non-space `%c'
pl: wartość dla `conffiles' ma linię rozpoczętą od znaku niebędącego spacją `%c'

en: value for `conffiles' has malformatted line `%.*s'
pl: wartość dla `conffiles' ma niepoprawną linię `%.*s'

en: root or null directory is listed as a conffile
pl: katalog główny lub pusty jest użyty jako 'conffile'

en: `%s' field, missing package name, or garbage where package name expected
pl: znaleziono pole `%s', brak nazwy pakietu lub śmieci, tam gdzie spodziewano się nazwy pakietu

en: `%s' field, invalid package name `%.255s': %s
pl: pole `%s', błędna nazwa pakietu `%.255s': %s

en: `%s' field, reference to `%.255s':
     bad version relationship %c%c
pl: pole `%s', relacja do `%.255s':
     zły numer wersji relacji %c%c

en: `%s' field, reference to `%.255s':
     `%c' is obsolete, use `%c=' or `%c%c' instead
pl: pole `%s', w relacji do `%.255s':
     `%c' jest już niewykorzystywane, należy użyć w zamian `%c=' lub `%c%c'

en: `%s' field, reference to `%.255s':
     implicit exact match on version number, suggest using `=' instead
pl: pole `%s', w relacji do `%.255s':
     wykorzystany jest konkretny numer wersji przy porównywaniu, należy użyć w zamian `='

en: Only exact versions may be used for Provides
pl: W polu Provides można używać wyłącznie dokładnych wersji

en: `%s' field, reference to `%.255s':
     version value starts with non-alphanumeric, suggest adding a space
pl: pole `%s', w relacji do `%.255s':
     numer wersji nie rozpoczyna się od znaku alfanumerycznego, należy dodać spację

en: `%s' field, reference to `%.255s': version contains `('
pl: pole `%s', w odniesieniu do `%.255s': numer wersji zawiera `('

en: `%s' field, reference to `%.255s': version contains ` '
pl: pole `%s', w odniesieniu do `%.255s': numer wersji zawiera ` '

en: `%s' field, reference to `%.255s': version unterminated
pl: pole `%s', w odniesieniu do `%.255s': numer wersji niezakończony

en: `%s' field, reference to `%.255s': error in version: %.255s
pl: pole `%s', w odniesieniu do `%.255s': błąd w numerze wersji: %.255s

en: `%s' field, syntax error after reference to package `%.255s'
pl: pole `%s', błąd składni po relacji do pakietu `%.255s'

en: alternatives (`|') not allowed in %s field
pl: wybór (`|') nie dozwolony dla pola %s

en: unable to unlock dpkg status database
pl: nie można odblokować bazy danych stanu dpkg

en: you do not have permission to lock the dpkg status database
pl: brak praw do zablokowania bazy danych stanu dpkg

en: unable to open/create status database lockfile
pl: nie można otworzyć/utworzyć pliku blokującego bazę danych stanu dpkg

en: status database area is locked by another process
pl: baza danych stanu jest zablokowana przez inny proces

en: unable to lock dpkg status database
pl: nie można zablokować bazy danych stanu

en: malloc failed (%ld bytes)
pl: nie można wykonać funkcji `malloc' (%ld bytes)

en: realloc failed (%ld bytes)
pl: nie można wykonać funkcji `realloc' (%ld bytes)

en: %s (subprocess): %s
pl: %s (podproces): %s

en: fork failed
pl: nie można wykonać funkcji `fork'

en: failed to dup for std%s
pl: nie można wykonać funkcji `dup' dla std%s

en: failed to dup for fd %d
pl: nie można wykonać funkcji `dup' dla fd %d

en: failed to create pipe
pl: nie można utworzyć potoku

en: dpkg: warning - %s returned error exit status %d
pl: dpkg: ostrzeżenie - %s zwrócił kod błędu %d

en: subprocess %s returned error exit status %d
pl: podproces %s zwrócił kod błędu %d

en: dpkg: warning - %s killed by signal (%s)%s
pl: dpkg: ostrzeżenie - %s zabity sygnałem (%s)%s

en: subprocess %s killed by signal (%s)%s
pl: podproces %s został zabity sygnałem (%s)%s

en: subprocess %s failed with wait status code %d
pl: podproces %s zgłosił błąd poprzez kod funkcji `wait' %d

en: wait for %s failed
pl: błąd funkcji `wait' dla %s

en: unable to read filedescriptor flags for %.250s
pl: nie można odczytać flag filedescriptor dla `%.250s'

en: unable to set close-on-exec flag for %.250s
pl: nie można ustawić flagi close-on-exec dla `%.250s'

en: failed in buffer_write(fd) (%i, ret=%li): %s
pl: błąd w buffer_write(fd) (%i, ret=%li): %s)

en: eof in buffer_write(stream): %s
pl: koniec pliku w buffer_write(stream): %s

en: error in buffer_write(stream): %s
pl: błąd w buffer_write(stream): %s

en: unknown data type `%i' in buffer_write
pl: nieznany typ danych `%i' w buffer_write

en: failed in buffer_read(fd): %s
pl: błąd w buffer_read(fd): %s

en: error in buffer_read(stream): %s
pl: błąd w buffer_read(stream): %s

en: unknown data type `%i' in buffer_read
pl: nieznany typ danych %i' w buffer_read

en: failed to allocate buffer in buffer_copy (%s)
pl: nie można zarezerwować bufora w buffer_copy (%s)

en: failed in buffer_copy (%s)
pl: błąd w buffer_copy (%s)

en: short read in buffer_copy (%s)
pl: krótki odczyt w buffer_copy (%s)

en: failed to open configuration file `%.255s' for reading
pl: nie można otworzyć do odczytu pliku konfiguracyjnego `%.255s'

en: configuration error: unknown option %s
pl: błąd konfiguracji: nieznana opcja %s

en: configuration error: %s needs a value
pl: błąd konfiguracji: %s wymaga wartości

en: configuration error: %s does not take a value
pl: błąd konfiguracji: %s wymaga niepodawania wartości

en: read error in configuration file `%.255s'
pl: błąd odczytu pliku konfiguracyjnego `%.250s'

en: error closing configuration file `%.255s'
pl: błąd zamknięcia pliku konfiguracyjnego `%.250s'

en: Error allocating memory for cfgfilename
pl: błąd przydzielania pamięci dla cfgfilename

en: unknown option --%s
pl: nieznana opcja --%s

en: --%s option takes a value
pl: opcja --%s wymaga podania wartości

en: --%s option does not take a value
pl: opcja --%s wymaga niepodawania wartości

en: unknown option -%c
pl: nieznana opcja -%c

en: -%c option takes a value
pl: opcja -%c wymaga podania wartości

en: -%c option does not take a value
pl: opcja -%c wymaga niepodawania wartości

en: failed to open package info file `%.255s' for reading
pl: nie można otworzyć do odczytu pliku `%.255s' zawierającego informacje o pakiecie

en: can't stat package info file `%.255s'
pl: nie można wykonać funkcji 'stat' na pliku informacji o pakiecie `%.255s'

en: can't mmap package info file `%.255s'
pl: nie można wykonać funkcji 'mmap' na pliku informacji o pakiecie `%.255s'

en: failed to malloc for info file `%.255s'
pl: nie można zaalokować pamięci dla pliku informacji `%.255s'

en: copy info file `%.255s'
pl: kopiowanie pliku informacji `%.250s'

en: EOF after field name `%.*s'
pl: EOF po nazwie pola `%.*s'

en: newline in field name `%.*s'
pl: koniec linii w nazwie pola `%.*s'

en: MSDOS EOF (^Z) in field name `%.*s'
pl: MSDOS EOF (^Z) w nazwie pola `%.*s'

en: field name `%.*s' must be followed by colon
pl: po nazwie pola `%.*s' musi wystąpić dwukropek

en: EOF before value of field `%.*s' (missing final newline)
pl: EOF przed wartością pola `%.*s' (brak końca linii)

en: MSDOS EOF char in value of field `%.*s' (missing newline?)
pl: MSDOS EOF w wartości pola `%.*s' (brak końca linii?)

en: EOF during value of field `%.*s' (missing final newline)
pl: EOF w wartości pola `%.*s' (brak końca linii)

en: duplicate value for `%s' field
pl: podwójna wartość pola `%s'

en: user-defined field name `%.*s' too short
pl: pole definiowane przez użytkownika ma za krótką nazwę `%.*s'

en: duplicate value for user-defined field `%.*s'
pl: podwójna wartość pola definiowanego przez użytkownika `%.*s'

en: several package info entries found, only one allowed
pl: odnaleziono kilka kopii informacji o pakiecie, tylko jedna jest dozwolona

en: Configured-Version for package with inappropriate Status
pl: odnaleziono `Configured-Version' dla pakietu z nieprawidłowym `Status'

en: Package which in state not-installed has conffiles, forgetting them
pl: niezainstalowany pakiet ma pliki konfiguracyjne, informacje o nich zostają usunięte

en: failed to close after read: `%.255s'
pl: nie można zamknąć `%.255s'

en: no package information in `%.255s'
pl: brak informacji o pakiecie w `%.255s'

en: failed to read `%s' at line %d
pl: nie można odczytać `%s' w linii %d

en: %s, in file `%.255s' near line %d
pl: %s, w linii `%.255s' niedaleko linii %d

en: warning
pl: ostrzeżenie

en: parse error
pl: błąd składni

en:  package `%.255s'
pl:  pakiet `%.255s'

en: failed to write parsing warning
pl: nie można zapisać ostrzeżenia o błędzie składni

en: may not be empty string
pl: nie można użyć pustego ciągu znaków

en: must start with an alphanumeric
pl: musi się znaczynać od litery lub cyfry

en: character `%c' not allowed - only letters, digits and %s allowed
pl: znak `%c' jest niedozwolony - można użyć jedynie liter, cyfr i %s

en: <none>
pl: <brak>

en: version string is empty
pl: ciąg znaków dla numeru wersji jest pusty

en: version string has embedded spaces
pl: ciąg znaków dla numeru wersji zawiera spacje

en: epoch in version is not number
pl: epoka w numerze wersji nie jest liczbą

en: nothing after colon in version number
pl: brak znaków po dwukropku w numerze wersji

en: missing %s
pl: brakujący %s

en: empty value for %s
pl: brak wartości dla %s

en: cannot open GPL file
pl: nie można otworzyć pliku licencji

en: invalid character `%c' in field width
pl: nieprawidłowy znak `%c' w polu szerokości

en: Closing brace missing in format
pl: W formacie brakuje nawiasu zamykającego

en: failed to realloc for variable buffer
pl: nie można wykonać funkcji `realloc' dla zmiennej bufora

en: process_archive ...  already disappeared !
pl: process_archive ...  zniknął !

en: error reading from dpkg-deb pipe
pl: nie można odczytać potoku z `dpkg-deb'

en: error setting timestamps of `%.255s'
pl: nie można zaktualizować czasu dla `%.255s'

en: error setting ownership of `%.255s'
pl: nie można zmienić właściciela `%.255s'

en: error setting permissions of `%.255s'
pl: nie można zmienić uprawnień `%.255s'

en: trying to overwrite `%.250s', which is the diverted version of `%.250s'%.10s%.100s%.10s
pl: próba nadpisania `%.250s', który jest ominięciem `%.250s'%.10s%.100s%.10s

en:  (package:
pl:  (pakiet:

en: unable to stat `%.255s' (which I was about to install)
pl: nie można ustalić stanu `%.255s'

en: unable to clean up mess surrounding `%.255s' before installing another version
pl: nie można wyczyścić `%.255s' dopóki nie zostanie zainstalowana inna jego wersja

en: unable to stat restored `%.255s' before installing another version
pl: nie można ustalić stanu `%.255s' dopóki nie zostanie zainstalowana inna jego wersja

en: archive contained object `%.255s' of unknown type 0x%x
pl: archiwum zawiera obiekt `%.255s' nieznanego typu 0x%x

en: Replacing files in old package %s ...
pl: Zastąpienie plików z poprzedniego pakietu %s ...

en: trying to overwrite directory `%.250s' in package %.250s with nondirectory
pl: próba nadpisania katalogu `%.250s' przez obiekt nie będący katalogiem z pakietu %.250s

en: trying to overwrite `%.250s', which is also in package %.250s
pl: próba nadpisania `%.250s', który istnieje także w pakiecie %.250s

en: unable to create `%.255s'
pl: nie można utworzyć `%.255s'

en: backend dpkg-deb during `%.255s'
pl: uruchomiony dpkg-deb podczas `%.255s'

en: error closing/writing `%.255s'
pl: nie można zamknąć/zapisać `%.255s'

en: error creating pipe `%.255s'
pl: nie można utworzyć potoku `%.255s'

en: error creating device `%.255s'
pl: nie można utworzyć urządzenia `%.255s'

en: error creating hard link `%.255s'
pl: nie można utworzyć dowiązania `%.255s'

en: error creating symbolic link `%.255s'
pl: nie można utworzyć symbolicznego dowiązania `%.255s'

en: error setting ownership of symlink `%.255s'
pl: nie można zmienić właściciela symbolicznego dowiązania `%.255s'

en: error creating directory `%.255s'
pl: nie można utworzyć katalogu `%.255s'

en: unable to move aside `%.255s' to install new version
pl: nie można przenieść `%.255s' aby zainstalować nową wersję

en: unable to read link `%.255s'
pl: nie można odczytać dowiązania `%.255s'

en: unable to make backup symlink for `%.255s'
pl: nie można zrobić kopii symbolicznego dowiązania dla `%.255s'

en: unable to chown backup symlink for `%.255s'
pl: nie można zmienić właściciela kopii symbolicznego dowiązania dla `%.255s'

en: unable to make backup link of `%.255s' before installing new version
pl: nie można zrobić kopii dowiązania dla `%.255s' dopóki nie zostanie zainstalowana inna jego wersja

en: unable to install new version of `%.255s'
pl: nie można zainstalować nowej wersji `%.255s'

en: dpkg: warning - ignoring dependency problem with removal of %s:
    %s
pl: dpkg: ostrzeżenie - zignorowanie problemu z zależnościami przy usuwaniu %s:
    %s

en: dpkg: warning - considering deconfiguration of essential
     package %s, to enable removal of %s.
pl: dpkg: ostrzeżenie - dekonfiguracja istotnego pakietu %s,
     aby usunąć %s.

en: dpkg: no, %s is essential, will not deconfigure
     it in order to enable removal of %s.
pl: dpkg: niestety, %s jest istotnym pakietem, który nie zostanie
     zdekonfigurowany, aby usunąć %s.

en: dpkg: no, cannot remove %s (--auto-deconfigure will help):
    %s
pl: dpkg: niestety, nie można usunąć %s (--auto-deconfigure może pomóc):
    %s

en: dpkg: considering removing %s in favour of %s ...
pl: dpkg: usuwanie %s w zamian za %s ...

en: %s is not properly installed - ignoring any dependencies on it.
pl: %s nie jest poprawnie zainstalowany - ignorowanie zależności od niego.

en: dpkg: may have trouble removing %s, as it provides %s ...
pl: dpkg: mogą wystąpić problemy przy usuwaniu %s, jako że dostarcza %s ...

en: dpkg: package %s requires reinstallation, but will remove anyway as you request.
pl: dpkg: pakiet %s wymaga reinstalacji, ale zostanie usunięty według żądania.

en: dpkg: package %s requires reinstallation, will not remove.
pl: dpkg: pakiet %s wymaga reinstalacji i nie zostanie usunięty.

en: dpkg: yes, will remove %s in favour of %s.
pl: dpkg: tak, %s zostanie usunięty w zamian za %s.

en: dpkg: regarding %s containing %s:
    %s
pl: dpkg: w odniesieniu do %s zawierającego %s:
    %s

en: conflicting packages - not installing %.250s
pl: konflikt pakietów - nie będzie instalowany %.250s

en: dpkg: warning - ignoring conflict, may proceed anyway !
pl: dpkg: ostrzeżenie - zignorowanie konfliktu, dalsze przetwarzanie !

en: --%s --recursive needs at least one path argument
pl: --%s --recursive wymaga co najmniej jednego argumentu będącego ścieżką

en: failed to exec find for --recursive
pl: nie można wykonać polecenia `find' dla --recursive

en: failed to fdopen find's pipe
pl: nie można utworzyć potoku dla `find'

en: error reading find's pipe
pl: nie można odczytać z potoku z `find'

en: error closing find's pipe
pl: nie można zamknąć potoku z `find'

en: find for --recursive returned unhandled error %i
pl: wyszukiwanie --recursive zwróciło nieobsługiwany błąd %i

en: searched, but found no packages (files matching *.deb)
pl: przeszukane, ale nie znaleziono żadnych pakietów (plików *.deb)

en: --%s needs at least one package archive file argument
pl: --%s wymaga co najmniej jednego argumentu będącego plikiem archiwum

en: Selecting previously deselected package %s.
pl: Zaznaczenie poprzednio niezaznaczonego pakietu %s.

en: Skipping deselected package %s.
pl: Pominięcie niezaznaczonego pakietu %s.

en: Version %.250s of %.250s already installed, skipping.
pl: Wersja %.250s pakietu %.250s jest już zainstalowana.

en: %s - warning: downgrading %.250s from %.250s to %.250s.
pl: %s - ostrzeżenie: zastąpienie %.250s w wersji %.250s wcześniejszą wersją %.250s.

en: Will not downgrade %.250s from version %.250s to %.250s, skipping.
pl: Pakiet %.250s w wersji %.250s nie będzie zastąpiony wcześniejszą wersją %.250s.

en: unable to remove newly-installed version of `%.250s' to allow reinstallation of backup copy
pl: nie można usunąć zainstalowanej nowej wersji `%.250s' aby umożliwić reinstalację kopii zapasowej

en: unable to restore backup version of `%.250s'
pl: nie można odtworzyć kopii zapasowej `%.250s'

en: unable to remove newly-extracted version of `%.250s'
pl: nie można usunąć zainstalowanej nowej wersji `%.250s'

en: no package named `%s' is installed, cannot configure
pl: pakiet `%s' nie jest zainstalowany, nie można go skonfigurować

en: package %.250s is already installed and configured
pl: pakiet %.250s jest już zainstalowany i skonfigurowany

en: package %.250s is not ready for configuration
     cannot configure (current status `%.250s')
pl: pakiet %.250s jest nie gotowy do skonfigurowania
     nie można go skonfigurować (bieżący stan `%.250s')

en: dpkg: dependency problems prevent configuration of %s:
    %s
pl: dpkg: problemy z zależnościami uniemożliwiają skonfigurowanie %s:
    %s

en: dependency problems - leaving unconfigured
pl: problemy z zależnościami - pozostawiony nieskonfigurowany

en: dpkg: %s: dependency problems, but configuring anyway as you request:
    %s
pl: dpkg: %s: problemy z zależnościami, ale zostanie skonfigurowany według żądania:
    %s

en: Package is in a very bad inconsistent state - you should
     reinstall it before attempting configuration.
pl: Pakiet jest w złym stanie - powinien zostać przeinstalowany
     przed próbą jego skonfigurowania.

en: Setting up %s (%s) ...
pl: Konfigurowanie %s (%s) ...

en: unable to stat new dist conffile `%.250s'
pl: nie można zbadać stanu nowego pliku konfiguracyjnego `%.250s'

en: unable to stat current installed conffile `%.250s'
pl: nie można zbadać stanu aktualnego pliku konfiguracyjnego `%.250s'

en: 
    Configuration file `%s', does not exist on system.
    Installing new config file as you request.
pl: 
    Plik konfiguracyjny `%s' nie istnieje w systemie.
    Instalowanie nowego pliku konfiguracyjnego według żądania.

en: dpkg: %s: warning - failed to remove old backup `%.250s': %s
pl: dpkg: %s: ostrzeżenie - nie można usunąć poprzedniej kopii `%.250s': %s

en: dpkg: %s: warning - failed to rename `%.250s' to `%.250s': %s
pl: dpkg: %s: ostrzeżenie - nie można zmienić nazwy `%.250s' na `%.250s': %s

en: dpkg: %s: warning - failed to remove `%.250s': %s
pl: dpkg: %s: ostrzeżenie - nie można usunąć `%.250s': %s

en: dpkg: %s: warning - failed to remove old distrib version `%.250s': %s
pl: dpkg: %s: ostrzeżenie - nie można usunąć poprzedniej wersji `%.250s': %s

en: dpkg: %s: warning - failed to remove `%.250s' (before overwrite): %s
pl: dpkg: %s: ostrzeżenie - nie można usunąć `%.250s' (przed nadpisaniem): %s

en: dpkg: %s: warning - failed to link `%.250s' to `%.250s': %s
pl: dpkg: %s: ostrzeżenie - nie można utworzyć dowiązania `%.250s' do `%.250s': %s

en: Installing new version of config file %s ...
pl: Instalowanie nowej wersji pliku konfiguracyjnego %s ...

en: unable to install `%.250s' as `%.250s'
pl: nie można zainstalować `%.250s' jako `%.250s'

en: dpkg: %s: warning - unable to stat config file `%s'
     (= `%s'): %s
pl: dpkg: %s: ostrzeżenie - nie można sprawdzić stanu pliku konfiguracyjnego `%s'
     (= `%s'): %s

en: dpkg: %s: warning - config file `%s' is a circular link
     (= `%s')
pl: dpkg: %s: ostrzeżenie - plik konfiguracyjny `%s' jest zapętlonym dowiązaniem
     (= `%s')

en: dpkg: %s: warning - unable to readlink conffile `%s'
     (= `%s'): %s
pl: dpkg: %s: ostrzeżenie - nie można określić dowiązania do pliku konfiguracyjnego `%s'
     (= `%s'): %s

en: dpkg: %s: warning - conffile `%.250s' resolves to degenerate filename
     (`%s' is a symlink to `%s')
pl: dpkg: %s: ostrzeżenie - plik konfiguracyjny `%.250s' jest dowiązaniem do błędnego pliku
     (`%s' jest dowiązaniem do `%s')

en: dpkg: %s: warning - conffile `%.250s' is not a plain file or symlink (= `%s')
pl: dpkg: %s: ostrzeżenie - plik konfiguracyjny `%.250s' nie jest plikiem ani dowiązaniem (= `%s')

en: md5hash
pl: skrót md5

en: dpkg: %s: warning - unable to open conffile %s for hash: %s
pl: dpkg: %s: ostrzeżenie - nie można otworzyć pliku konfiguracyjnego %s dla sprawdzenia sumy kontrolnej: %s

en: unable to change ownership of new dist conffile `%.250s'
pl: nie można zmienić właściciela nowego pliku konfiguracyjnego `%.250s'

en: unable to set mode of new dist conffile `%.250s'
pl: nie można zmienić praw dostępu do nowego pliku konfiguracyjnego `%.250s'

en: failed to run %s (%.250s)
pl: nie powiodło się wykonanie polecenia %s (%.250s)

en: wait for shell failed
pl: nie można wykonać funcji `wait' dla powłoki

en: Type `exit' when you're done.
pl: Należy wpisać `exit' po zakończeniu pracy.

en: failed to exec shell (%.250s)
pl: nie można wywołać powłoki (%.250s)

en: Don't forget to foreground (`fg') this process when you're done !
pl: Po zakończeniu pracy należy przywołać główny proces poleceniem `fg'!

en: 
    Configuration file `%s'
pl: 
    Plik konfiguracyjny `%s'

en:  (actually `%s')
pl:  (aktualnie `%s')

en: 
     ==> File on system created by you or by a script.
     ==> File also in package provided by package maintainer.
pl: 
     ==> Plik w systemie utworzony przez administratora lub skrypt.
     ==> Plik w pakiecie dostarczony przez opiekuna pakietu.

en: 
     ==> Modified (by you or by a script) since installation.
pl: 
     ==> Zmodyfikowany (przez administratora lub skrypt) po zainstalowaniu.

en: 
         Not modified since installation.
pl: 
         Nie zmodyfikowany po zainstalowaniu.

en:  ==> Package distributor has shipped an updated version.
pl:  ==> Twórca pakietu zamieścił zaktualizowaną wersję.

en:      Version in package is the same as at last installation.
pl:      Wersja w pakiecie jest taka sama jak przy ostatniej instalacji.

en:  ==> Using new file as you requested.
pl:  ==> Wykorzystany zostanie nowy plik według żądania.

en:  ==> Using current old file as you requested.
pl:  ==> Wykorzystany zostanie aktualny plik według żądania.

en:  ==> Keeping old config file as default.
pl:  ==> Domyślnie zostanie zachowany poprzedni plik konfiguracyjny.

en:  ==> Using new config file as default.
pl:  ==> Domyślnie zostanie zainstalowany nowy plik konfiguracyjny.

en:    What would you like to do about it ?  Your options are:
        Y or I  : install the package maintainer's version
        N or O  : keep your currently-installed version
          D     : show the differences between the versions
          Z     : background this process to examine the situation
pl:    Należy wybrać jedno z pośród wymienionych poniżej działań:
        Y lub I  : zainstalowanie nowej wersji z pakietu
        N lub O  : zachowanie bieżącej wersji
          D      : pokazanie różnic pomiędzy wersjami pliku
          Z      : zatrzymanie tego procesu w celu rozeznania sytuacji

en:  The default action is to keep your current version.
pl:  Domyślnym działaniem jest zachowanie bieżącej wersji.

en:  The default action is to install the new version.
pl:  Domyślnym działaniem jest zainstalowanie nowej wersji.

en: [default=N]
pl: [domyślnie=N]

en: [default=Y]
pl: [domyślnie=Y]

en: [no default]
pl: [brak domyślnego działania]

en: error writing to stderr, discovered before conffile prompt
pl: błąd zapisu do stderr wykryty przed ukazaniem się znaku zachęty

en: read error on stdin at conffile prompt
pl: błąd odczytu ze stdin wykryty po ukazaniu się znaku zachęty

en: EOF on stdin at conffile prompt
pl: EOF ze stdin wprowadzony ze znaku zachęty

en: unable to check for existence of `%.250s'
pl: nie można sprawdzić istnienia `%.250s'

en:  depends on
pl:  zależy od

en:  pre-depends on
pl:  zależy-przed od

en:  recommends
pl:  poleca

en:  conflicts with
pl:  w konflikcie z

en:  suggests
pl:  sugeruje

en:  enhances
pl:  rozszerza

en:   %.250s is to be removed.
pl:   %.250s jest przeznaczony do usunięcia.

en:   %.250s is to be deconfigured.
pl:   %.250s jest przeznaczony do zdekonfigurowania.

en:   %.250s is to be installed, but is version %.250s.
pl:   %.250s jest przeznaczony do zainstalowania, ale w wersji %.250s.

en:   %.250s is installed, but is version %.250s.
pl:   %.250s jest zainstalowany, ale w wersji %.250s.

en:   %.250s is unpacked, but has never been configured.
pl:   %.250s jest rozpakowany, ale nie był jeszcze skonfigurowany.

en:   %.250s is unpacked, but is version %.250s.
pl:   %.250s jest rozpakowany, ale w wersji %.250s.

en:   %.250s latest configured version is %.250s.
pl:   %.250s ma skonfigurowaną wersję %.250s.

en:   %.250s is %s.
pl:   %.250s jest %s.

en:   %.250s provides %.250s but is to be removed.
pl:   %.250s dostarcza %.250s ale jest przeznaczony do usunięcia.

en:   %.250s provides %.250s but is to be deconfigured.
pl:   %.250s dostarcza %.250s ale jest przeznaczony do zdekonfigurowania.

en:   %.250s provides %.250s but is %s.
pl:   %.250s dostarcza %.250s ale jest %s.

en:   %.250s is not installed.
pl:   %.250s nie jest zainstalowany.

en:   %.250s (version %.250s) is to be installed.
pl:   %.250s (wersja %.250s) jest przeznaczony do zainstalowania.

en:   %.250s (version %.250s) is %s.
pl:   %.250s (wersja %.250s) jest %s.

en:   %.250s provides %.250s and is to be installed.
pl:   %.250s dostarcza %.250s i jest przeznaczony do zainstalowania.

en:   %.250s provides %.250s and is %s.
pl:   %.250s dostarcza %.250s i jest %s.

en: (no description available)
pl: (brak dostępnego opisu)

en: The following packages are in a mess due to serious problems during
    installation.  They must be reinstalled for them (and any packages
    that depend on them) to function properly:
pl: W przypadku niżej wymienionych pakietów wystąpiły problemy podczas
    instalowania. Aby te pakiety (oraz inne, zależne od nich) działały
    poprawnie, muszą zostać przeinstalowane.

en: The following packages have been unpacked but not yet configured.
    They must be configured using dpkg --configure or the configure
    menu option in dselect for them to work:
pl: Niżej wymienione pakiety zostały rozpakowane ale nie skonfigurowane.
    Aby te pakiety działały poprawnie, muszą zostać skonfigurowane poprzez
    wywołanie dpkg --configure lub użycie opcji konfiguracji w menu dselect.

en: The following packages are only half configured, probably due to problems
    configuring them the first time.  The configuration should be retried using
    dpkg --configure <package> or the configure menu option in dselect:
pl: Niżej wymienione pakiety zostały wpół-skonfigurowane, gdyż prawdopodobnie
    wystąpiły problemy podczas ich pierwszego konfigurowania. Należy ponowić
    próbę konfigurowania wywołaniem dpkg --configure <pakiet> lub użyciem
    opcji konfiguracji z menu w dselect:

en: The following packages are only half installed, due to problems during
    installation.  The installation can probably be completed by retrying it;
    the packages can be removed using dselect or dpkg --remove:
pl: Niżej wymienione pakiety zostały wpół-zainstalowane, gdyż wystąpiły problemy
    podczas ich instalowania. Proces ten prawdopodobnie może zostać powtórzony;
    pakiety mogą też być usunięte poprzez wywołanie dpkg --remove lub użycie dselect.

en: --audit does not take any arguments
pl: --audit wymaga niepodawania argumentu

en: <unknown>
pl: <nieznany>

en: --yet-to-unpack does not take any arguments
pl: --yet-to-unpack niepodawania argumentu

en:  %d in %s:
pl:  %d w %s:

en:  %d packages, from the following sections:
pl:  %d pakietów, z następujących sekcji:

en: --assert-* does not take any arguments
pl: --assert-* wymaga niepodawania argumentu

en: Version of dpkg with working epoch support not yet configured.
     Please use `dpkg --configure dpkg', and then try again.
pl: Wersja dpkg obsługująca epoki jest jeszcze nie skonfigurowana.
     Należy wykonać `dpkg --configure dpkg' i później spróbować ponownie.

en: dpkg not recorded as installed, cannot check for epoch support !
pl: nie odnaleziono dpkg w bazie danych, nie można sprawdzić czy obsługuje epoki !

en: --predep-package does not take any argument
pl: --predep-package wymaga niepodawania argumentu

en: dpkg: cannot see how to satisfy pre-dependency:
     %s
pl: dpkg: nie można rozwiązać problemu z przed-zależnościami:
     %s

en: cannot satisfy pre-dependencies for %.250s (wanted due to %.250s)
pl: nie można rozwiązać problemu z przed-zależnościami dla %.250s (wymagane przez %.250s)

en: --print-architecture does not take any argument
pl: --print-architecture wymaga niepodawania argumentu

en: --compare-versions takes three arguments: <version> <relation> <version>
pl: --compare-versions wymaga podania trzech argumentów: <wersja> <relacja> <wersja>

en: --compare-versions bad relation
pl: --compare-versions błędna relacja

en: version a has bad syntax: %s
pl: wersja a ma złą składnię: %s

en: version b has bad syntax: %s
pl: wersja b ma złą składnię: %s

en: %s: error processing %s (--%s):
     %s
pl: %s: błąd przetwarzania %s (--%s):
     %s

en: dpkg: failed to allocate memory for new entry in list of failed packages.
pl: dpkg: błąd podczas przydzielania pamięci dla nowej pozycji w liście błędnych pakietów.

en: dpkg: too many errors, stopping
pl: dpkg: zbyt wiele błędów, zatrzymanie

en: Errors were encountered while processing:
pl: Wystąpiły błędy podczas przetwarzania:

en: Processing was halted because there were too many errors.
pl: Przetwarzanie zostało zatrzymane z powodu wystąpienia zbyt wielu błędów.

en: Package %s was on hold, processing it anyway as you request
pl: Pakiet %s został wstrzymany, zostanie przetworzony według żądania

en: Package %s is on hold, not touching it.  Use --force-hold to override.
pl: Pakiet %s jest wstrzymany i nie będzie przetwarzany.  --force-hold wymusza jego przetworzenie.

en: dpkg - warning, overriding problem because --force enabled:
pl: dpkg - ostrzeżenie, problem zignorowany po użyciu opcji --force:

en: unable to open files list file for package `%.250s'
pl: nie można otworzyć listy plików pakietu `%.250s'

en: dpkg: serious warning: files list file for package `%.250s' missing, assuming package has no files currently installed.
pl: dpkg: poważne ostrzeżenie: brak listy plików pakietu `%.250s', przyjęcie że pakiet nie ma zainstalowanych plików.

en: files list for package `%.250s'
pl: lista plików pakietu `%.250s'

en: files list file for package `%.250s' contains empty filename
pl: lista plików pakietu `%.250s' zawiera pustą nazwę pliku

en: error closing files list file for package `%.250s'
pl: nie można zamknąć listy plików pakietu `%.250s'

en: (Reading database ...
pl: (Odczytywanie bazy danych ...

en: %d files and directories currently installed.)
pl: %d plików i katalogów obecnie zainstalowanych.)

en: unable to create updated files list file for package %s
pl: nie można utworzyć zaktualizowanej listy plików pakietu %s

en: failed to write to updated files list file for package %s
pl: nie można zapisać zaktualizowanej listy plików pakietu %s

en: failed to flush updated files list file for package %s
pl: nie można odświeżyć buforów dla zaktualizowanej listy plików pakietu %s

en: failed to sync updated files list file for package %s
pl: nie można zsynchronizować zaktualizowanej listy plików pakietu %s

en: failed to close updated files list file for package %s
pl: nie można zamknąć zaktualizowanej listy plików pakietu %s

en: failed to install updated files list file for package %s
pl: nie można zainstalować zaktualizowanej listy plików pakietu %s

en: failed to open statoverride file
pl: nie można otworzyć listy pliku statoverride

en: failed to fstat statoverride file
pl: nie można sprawdzić stanu pliku statoverride

en: failed to fstat previous statoverride file
pl: nie można sprawdzić stanu poprzedniego pliku statoverride

en: statoverride file `%.250s'
pl: pliku statoverride `%.250s'

en: statoverride file contains empty line
pl: plik statoverride zawiera pustą linię

en: failed to open diversions file
pl: nie można otworzyć listy ominiętych plików

en: failed to fstat previous diversions file
pl: nie można sprawdzić stanu poprzedniej listy ominiętych plików

en: failed to fstat diversions file
pl: nie można sprawdzić stanu listy ominiętych plików

en: fgets gave an empty string from diversions [i]
pl: funckja `fgets' zwróciła pusty ciąg znaków pliku ominięcia [i]

en: diversions file has too-long line or EOF [i]
pl: nazwa pliku ominięcia jest zbyt długa lub zawiera EOF [i]

en: read error in diversions [ii]
pl: nie można odczytać ominięcia [ii]

en: unexpected EOF in diversions [ii]
pl: niespodziewany EOF w ominięciu [ii]

en: fgets gave an empty string from diversions [ii]
pl: funkcja `fgets' zwróciła pusty ciąg znaków pliku ominięcia [ii]

en: diversions file has too-long line or EOF [ii]
pl: nazwa pliku ominięcia jest zbyt długa lub zawiera EOF [ii]

en: read error in diversions [iii]
pl: nie można odczytać ominięcia [iii]

en: unexpected EOF in diversions [iii]
pl: niespodziewany EOF w ominięciu [iii]

en: fgets gave an empty string from diversions [iii]
pl: funkcja `fgets' zwróciła pusty ciąg znaków pliku ominięcia [iii]

en: conflicting diversions involving `%.250s' or `%.250s'
pl: konflikt dla ominięcia `%.250s' lub `%.250s'

en: read error in diversions [i]
pl: nie można odczytać ominięcia [i]

en: not installed
pl: nie zainstalowany

en: unpacked but not configured
pl: rozpakowany ale nie skonfigurowany

en: broken due to postinst failure
pl: uszkodzony podczas przetwarzania skryptu `postinst'

en: installed
pl: zainstalowany

en: broken due to failed removal
pl: uszkodzony w trakcie usuwania

en: not installed but configs remain
pl: nie zainstalowany ale pliki konfiguracyjne pozostały

en: dpkg - error: PATH is not set.
pl: dpkg - błąd: zmienna PATH jest nie ustawiona.

en: dpkg: `%s' not found on PATH.
pl: dpkg: `%s' nie odnaleziono w PATH.

en: %d expected program(s) not found on PATH.
    NB: root's PATH should usually contain /usr/local/sbin, /usr/sbin and /sbin.
pl: %d program(ów) nie odnaleziono w PATH.
    zmienna PATH dla konta administratora powinna zawierać katalogi /usr/local/sbin, /usr/sbin oraz /sbin.

en: failed to chroot to `%.250s'
pl: nie można zmienić katalogu głównego na `%.255s'

en: error un-catching signal %s: %s
pl: nie można odzyskać sygnału %s: %s

en: unable to ignore signal %s before running script
pl: nie można zignorować sygnału %s przed wykonaniem skryptu

en: unable to set execute permissions on `%.250s'
pl: nie można ustawić praw do wykonywania `%.250s'

en: unable to stat installed %s script `%.250s'
pl: nie można sprawdzić stanu zainstalowanego skryptu %s `%.250s'

en: unable to execute %s
pl: nie można wykonać %s

en: unable to stat new %s script `%.250s'
pl: nie można sprawdzić stanu nowego skryptu %s `%.250s'

en: unable to execute new %s
pl: nie można wykonać nowego %s

en: old %s script
pl: poprzedni skrypt %s

en: dpkg: warning - unable to stat %s `%.250s': %s
pl: dpkg: ostrzeżenie - nie można sprawdzić stanu %s `%.250s': %s

en: dpkg - trying script from the new package instead ...
pl: dpkg - próba wywołania skryptu z nowego pakietu ...

en: there is no script in the new version of the package - giving up
pl: brak skryptu w nowej wersji pakietu - zaniechanie wywołania skryptu

en: unable to stat %s `%.250s'
pl: nie można sprawdzić stanu %s `%.250s'

en: dpkg: ... it looks like that went OK.
pl: dpkg: ... najprawdopodobniej wywołanie skryptu powiodło się.

en: failed to rmdir/unlink `%.255s'
pl: nie można usunąć `%.255s'

en: failed to exec rm for cleanup
pl: nie można wywołać `rm' aby wyczyścić katalog

en: ' package management program version
pl: ' program do zarządzania pakietami, wersja

en: This is free software; see the GNU General Public Licence version 2 or
    later for copying conditions.  There is NO warranty.
    See
pl: Niniejszy program jest oprogramowaniem wolnym, sprawdź 
    Powszechną Licencję Publiczną GNU w wersji drugiej lub późniejszej,
    by dowiedzieć się o warunkach dystrybucji. Brak JAKIEJKOLWIEK gwarancji.
    Sprawdź

en:  --licence for copyright and license details.
pl:  --licence informacje o prawach autorskich i licencji.

en: conflicting actions --%s and --%s
pl: konflikt między działaniem --%s i --%s

en: Warning: obsolete option `--%s'
pl: Uwaga: niewykorzystywana już opcja `--%s'

en: %s debugging option, --debug=<octal> or -D<octal>:
    
     number  ref. in source   description
          1   general           Generally helpful progress information
          2   scripts           Invocation and status of maintainer scripts
         10   eachfile          Output for each file processed
        100   eachfiledetail    Lots of output for each file processed
         20   conff             Output for each configuration file
        200   conffdetail       Lots of output for each configuration file
         40   depcon            Dependencies and conflicts
        400   depcondetail      Lots of dependencies/conflicts output
       1000   veryverbose       Lots of drivel about eg the dpkg/info directory
       2000   stupidlyverbose   Insane amounts of drivel
    
    Debugging options are be mixed using bitwise-or.
    Note that the meanings and values are subject to change.
pl: %s - opcje debuggera, --debug=<oktalnie> lub -D<oktalnie>:
    
     numer   identyfikator    opis
         1   general          Ogólnie przydatne informacje o postępie
         2   scripts          Wywołanie i stan skryptów kontrolnych
        10   eachfile         Informacje o każdym przetwarzanym pliku
       100   eachfiledetail   Więcej informacji o każdym przetwarzanym pliku
        20   conff            Informacje o każdym pliku konfiguracyjnym
       200   conffdetail      Więcej informacji o każdym pliku konfiguracyjnym
        40   depcon           Zależności i konflikty
       400   depcondetail     Więcej informacji o zależnościach i konfliktach
      1000   veryverbose      Mnóstwo informacji m.in. o plikach bazy danych dpkg
      2000   stupidlyverbose  Reszta szczegółowych informacji
    
    Opcje debuggera mogą być łączone poprzez zsumowanie poszczególnych wartości.

en: --debug requires an octal argument
pl: --debug wymaga podania argumentu będącego liczbą ósemkową

en: null package name in --ignore-depends comma-separated list `%.250s'
pl: pusta nazwa pakietu dla --ignore-depends w liście `%.250s'

en: --ignore-depends requires a legal package name. `%.250s' is not; %s
pl: --ignore-depends wymaga podania poprawnej nazwy pakietu. `%.250s' jest niepoprawny; %s

en: invalid integer for --%s: `%.250s'
pl: błędna wartość liczbowa dla --%s: `%.250s'

en: %s forcing options - control behaviour when problems found:
      warn but continue:  --force-<thing>,<thing>,...
      stop with error:    --refuse-<thing>,<thing>,... | --no-force-<thing>,...
     Forcing things:
      all                    Set all force options
      auto-select [*]        (De)select packages to install (remove) them
      downgrade [*]          Replace a package with a lower version
      configure-any          Configure any package which may help this one
      hold                   Process incidental packages even when on hold
      bad-path               PATH is missing important programs, problems likely
      not-root               Try to (de)install things even when not root
      overwrite              Overwrite a file from one package with another
      overwrite-diverted     Overwrite a diverted file with an undiverted version
      bad-verify             Install a package even if it fails authenticity check
      depends-version [!]    Turn dependency version problems into warnings
      depends [!]            Turn all dependency problems into warnings
      confnew [!]            Always use the new config files, don't prompt
      confold [!]            Always use the old config files, don't prompt
      confdef [!]            Use the default option for new config files if one
                             is available, don't prompt. If no default can be found,
                             you will be prompted unless one of the confold or
                             confnew options is also given
      confmiss [!]           Always install missing config files
      conflicts [!]          Allow installation of conflicting packages
      architecture [!]       Process even packages with wrong architecture
      overwrite-dir [!]      Overwrite one package's directory with another's file
      remove-reinstreq [!]   Remove packages which require installation
      remove-essential [!]   Remove an essential package
    
    WARNING - use of options marked [!] can seriously damage your installation.
    Forcing options marked [*] are enabled by default.
pl: %s - opcje wymuszenia - działania w przypadku wystąpienia problemów:
      ostrzeż ale kontynuuj:  --force-<opcja>,<opcja>,...
      wstrzymaj i zgłoś błąd: --refuse-<opcja>,<opcja>,... | --no-force-<opcja>,...
     Opcje wymuszenia:
      all                   Ustaw wszystkie opcje wymuszenia
      auto-select [*]       (Od)zaznacz pakiety do zainstalowania (usunięcia)
      downgrade [*]         Zastąp pakiet wcześniejszą wersją
      configure-any         Skonfiguruj wszystkie pakiety mogące pomóc bieżącemu
      hold                  Przetwarzanie pakietów, które zostały wstrzymane
      bad-path              Zignorowanie braków programów w ścieżce zmiennej PATH
      not-root              Próba (de)instalacji gdy dpkg nie uruchomił root
      overwrite[*]          Nadpisanie plików z innych pakietów
      overwrite-diverted    Napisanie ominiętych plików nieominiętymi
      bad-verify            Zignorowanie problemów z potwierdzeniem autentyczności
      depends-version [!]   Zignorowanie problemów z wersją przy zależnościach
      depends [!]           Zignorowanie wszelkich problemów z zależnościami
      confnew [!]           Użycie nowego pliku konfiguracyjnego bez pytania
      confold [!]           Użycie poprzedniego pliku konfiguracyjnego bez pytania
      confdef [!]           Użycie domyślnej opcji dla plików konfig. bez
                            pytania, chyba że nie uda się jej znaleźć, a nie
                            podano również opcji confold ani confnew.
      confmiss [!]          Zainstalowanie brakujących plików konfig. bez pytania
      conflicts [!]         Zainstalowanie pakietów tworzących konflikt
      architecture [!]      Przetwarzanie pakietów dla innej architektury
      overwrite-dir [!]     Nadpisanie katalogów plikami z innych pakietów
      remove-reinstreq [!]  Usunięcie pakietów wymagających reinstalacji
      remove-essential [!]  Usunięcie istotnych pakietów
    
    UWAGA - użycie opcji oznaczonej [!] może poważnie uszkodzić instalację.
    Opcje oznaczone [*] są domyślnie włączone.

en: unknown force/refuse option `%.*s'
pl: nieznana opcja force/refuse `%.*s'

en: couldn't malloc in execbackend
pl: malloc w execbackend nie powiodło się

en: couldn't strdup in execbackend
pl: strdup w execbackend nie powiodło się

en: failed to exec %s
pl: wywołanie %s nie powiodło się

en: --command-fd takes 1 argument, not 0
pl: --command-fd wymaga 1 argumentu, nie 0

en: --command-fd only takes 1 argument
pl: --command-fd wymaga tylko 1 argumentu

en: invalid number for --command-fd
pl: nieprawidłowy numer przy --command-fd

en: couldn't open `%i' for stream
pl: nie udało się otworzyć `%i' jako strumienia

en: unexpected eof before end of line %d
pl: niespodziewany EOF przed końcem linii %d

en: need an action option
pl: należy określić działanie

en: --%s --pending does not take any non-option arguments
pl: --%s --pending wymaga niepodawania argumentów nie będących opcją

en: --%s needs at least one package name argument
pl: --%s wymaga co najmniej jednej nazwy pakietu

en: you must specify packages by their own names, not by quoting the names of the files they come in
pl: należy podać nazwę pakietu, a nie nazwę pliku, z którego został zainstalowany

en: Package %s listed more than once, only processing once.
pl: Pakiet %s jest wymieniony kilkukrotnie, ale zostanie przetworzony tylko raz.

en: More than one copy of package %s has been unpacked
     in this run !  Only configuring it once.
pl: Rozpakowana została więcej niż jedna kopia pakietu %s
     w tym przebiegu !  Konfiguracja odbędzie się tylko dla jednej.

en:   Package
pl:   Pakiet

en:  which provides
pl:  który dostarcza

en:  is to be removed.
pl:  jest przeznaczony do usunięcia.

en:   Version of
pl:   Wersja

en:  on system is
pl:  w systemie to

en: dpkg: also configuring `%s' (required by `%s')
pl: dpkg: konfiguracja także dla `%s' (wymagana przez `%s')

en:  is not configured yet.
pl:  nie jest jeszcze skonfigurowany.

en:  is not installed.
pl:  nie jest zainstalowany.

en: ; however:
pl: ; jednakże:

en: cannot access archive
pl: brak dostępu do archiwum

en: error ensuring `%.250s' doesn't exist
pl: nie można usunąć `%.250s'

en: failed to exec dpkg-split to see if it's part of a multiparter
pl: nie można wywołać `dpkg-split' aby upewnić się czy plik nie jest częścią wieloczęściowego zestawu

en: wait for dpkg-split failed
pl: nie można wykonać funkcji `wait' dla `dpkg-split'

en: reassembled package file
pl: przebudowanie pliku pakietu

en: Authenticating %s ...
pl: Sprawdzanie %s ...

en: failed to execl debsig-verify
pl: nie można wykonać `debsig-verify'

en: Verification on package %s failed!
pl: Sprawdzenie pakietu %s nie powiodło się!

en: Verification on package %s failed,
    but installing anyway as you request.
pl: Nie udało się sprawdzić pakietu %s,
    ale zostanie zainstalowany według żądania

en: passed
pl: powiodło się

en: unable to get unique filename for control info
pl: nie można pobrać unikalnej nazwy pliku dla pliku kontrolnego

en: failed to exec dpkg-deb to extract control information
pl: nie można wywołać `dpkg-deb' aby pobrać plik kontrolny

en: Recorded info about %s from %s.
pl: Zapisane informacje o %s z %s.

en: package architecture (%s) does not match system (%s)
pl: architektura pakietu (%s) nie zgadza się z architekturą systemu (%s)

en: dpkg: regarding %s containing %s, pre-dependency problem:
    %s
pl: dpkg: problem z przed-zależnościami %s zawierającego %s:
    %s

en: pre-dependency problem - not installing %.250s
pl: problem z przed-zależnościami - %.250s nie będzie instalowany

en: dpkg: warning - ignoring pre-dependency problem !
pl: dpkg: ostrzeżenie - zignorowanie problemu z przed-zależnościami !

en: Preparing to replace %s %s (using %s) ...
pl: Przygotowanie do zastąpienia %s %s (wykorzystując %s) ...

en: Unpacking %s (from %s) ...
pl: Rozpakowanie %s (z %s) ...

en: name of conffile (starting `%.250s') is too long (>%d characters)
pl: nazwa pliku konfiguracyjnego (rozpoczynana od `%.250s') jest zbyt długa (>%d znaków)

en: read error in %.250s
pl: nie można odczytać %.250s

en: error closing %.250s
pl: nie można zamknąć %.250s

en: error trying to open %.250s
pl: nie można otworzyć %.250s

en: De-configuring %s, so that we can remove %s ...
pl: Dekonfiguracja %s, tak że można usunąć %s ...

en: Unpacking replacement %.250s ...
pl: Rozpakowanie pakietu zastępującego %.250s ...

en: unable to exec dpkg-deb to get filesystem archive
pl: nie można wywołać `dpkg-deb' aby pobrać archiwum z plikami

en: error reading dpkg-deb tar output
pl: nie można odczytać potoku z `dpkg-deb' zawierającego archiwum tar

en: corrupted filesystem tarfile - corrupted package archive
pl: uszkodzone archiwum tar - uszkodzone archiwum pakietu

en: dpkg-deb: zap possible trailing zeros
pl: dpkg-deb: usunięcie prawdopodobnych zer na końcu

en: dpkg: warning - unable to delete old file `%.250s': %s
pl: dpkg: ostrzeżenie - nie można usunąć poprzedniego pliku `%.250s': %s

en: cannot read info directory
pl: nie można odczytać katalogu informacyjnego

en: old version of package has overly-long info file name starting `%.250s'
pl: poprzednia wersja pakietu ma plik informacyjny o zbyt długiej nazwie rozpoczynającej się od `%.250s'

en: unable to remove obsolete info file `%.250s'
pl: nie można usunąć nieaktualnego pliku informacyjnego `%.250s'

en: unable to install (supposed) new info file `%.250s'
pl: nie można zainstalować nowego pliku informacyjnego `%.250s'

en: unable to open temp control directory
pl: nie można otworzyć tymczasowego katalogu kontrolnego

en: package contains overly-long control info file name (starting `%.50s')
pl: pakiet zawiera plik kontrolny o zbyt długiej nazwie (rozpoczynającej się od `%.50s')

en: package control info contained directory `%.250s'
pl: archiwum kontrolne pakietu zawiera katalog `%.250s'

en: package control info rmdir of `%.250s' didn't say not a dir
pl: próba usunięcia katalogu `%.250s' nie wykazała, że to nie jest katalog

en: dpkg: warning - package %s contained list as info file
pl: dpkg: ostrzeżenie - pakiet %s zawiera listę plików jako plik informacyjny

en: unable to install new info file `%.250s' as `%.250s'
pl: nie można zainstalować nowego pliku informacyjnego `%.250s' jako `%.250s'

en: (Noting disappearance of %s, which has been completely replaced.)
pl: (Stwierdzono zniknięcie %s, który został zupełnie zastąpiony.)

en: unable to delete disappearing control info file `%.250s'
pl: nie można usunąć brakującego pliku kontrolnego `%.250s'

en: Desired=Unknown/Install/Remove/Purge/Hold
    | Status=Not/Installed/Config-files/Unpacked/Failed-config/Half-installed
    |/ Err?=(none)/Hold/Reinst-required/X=both-problems (Status,Err: uppercase=bad)
pl: Wybór=U=Nieznany/I=Instalacja/R=Usunięcie/P=Wyczyszczenie/H=Zatrzymanie
    | Stan=N=Brak/I=Zainst./C=Skonfig./U=Rozpakowany/F=Nieskonfig./H=Wpół-zainst.
    |/ Błędy?=(brak)/H=Wstrzym./R=Do przeinst./X=Obydwa (Stan,Błędy:wielk.lit.=źle)

en: Name
pl: Nazwa

en: Version
pl: Wersja

en: Description
pl: Opis

en: No packages found matching %s.
pl: Nie znaleziono pakietu pasującego do wzorca %s.

en: diversion by %s
pl: ominięcie przez %s

en: local diversion
pl: lokalne ominięcie

en: to
pl: od

en: from
pl: do

en: --search needs at least one file name pattern argument
pl: --search wymaga podania co najmniej jednego wzorca pliku

en: dpkg: %s not found.
pl: dpkg: %s nie odnaleziony.

en: Package `%s' is not installed and no info is available.
pl: Pakiet `%s' nie jest zainstalowany i informacje o nim nie są dostępne.

en: Package `%s' is not available.
pl: Pakiet `%s' nie jest dostępny.

en: Package `%s' is not installed.
pl: Pakiet `%s' nie jest zainstalowany.

en: Package `%s' does not contain any files (!)
pl: Pakiet `%s' nie zawiera żadnego pliku (!)

en: locally diverted
pl: lokalnie ominięty

en: package diverts others
pl: pakiet omija inne

en: diverted by %s
pl: ominięty przez %s

en:  to: %s
pl:  do: %s

en: Use dpkg --info (= dpkg-deb --info) to examine archive files,
    and dpkg --contents (= dpkg-deb --contents) to list their contents.
pl: Użyj dpkg --info (= dpkg-deb --info) aby zobaczyć informacje o pakiecie,
    oraz dpkg --contents (= dpkg-deb --contents) aby sprawdzić jego zawartość.

en: ' package management program query tool
pl: ' narzędzie do przeszukiwania pakietów

en: Usage:
pl: Używanie:

en: Use --help for help about querying packages;
    Use --licence for copyright licence and lack of warranty (GNU GPL).
pl: Użyj --help by uzyskać pomoc o wyszukiwanych pakietach;
    Użyj --licence by uzyskać informacje o prawach autorskich i braku
           gwarancji (GNU GPL).

en: dpkg - warning: ignoring request to remove %.250s which isn't installed.
pl: dpkg - ostrzeżenie: zignorowanie żądania usunięcia %.250s, który nie jest zainstalowany.

en: dpkg - warning: ignoring request to remove %.250s, only the config
     files of which are on the system.  Use --purge to remove them too.
pl: dpkg - ostrzeżenie: zignorowanie żądania usunięcia %.250s, ponieważ
     w systemie są tylko jego pliki konfiguracyjne. --purge usunie także te pliki.

en: This is an essential package - it should not be removed.
pl: To jest istotny pakiet - nie powinien być usuwany.

en: dpkg: dependency problems prevent removal of %s:
    %s
pl: dpkg: problem z zależnościami uniemożliwiają usunięcie %s:
    %s

en: dependency problems - not removing
pl: problem z zależnościami - nie będzie usuwany

en: dpkg: %s: dependency problems, but removing anyway as you request:
    %s
pl: dpkg: %s: problem z zależnościami, usuwanie według żądania:
    %s

en: Package is in a very bad inconsistent state - you should
     reinstall it before attempting a removal.
pl: Pakiet jest w złym stanie - powinien zostać przeinstalowany przed usunięciem.

en: Would remove or purge %s ...
pl: Usunięcie lub wyczyszczenie %s ...

en: Removing %s ...
pl: Usuwanie %s ...

en: dpkg - warning: while removing %.250s, unable to remove directory `%.250s': %s - directory may be a mount point ?
pl: dpkg - ostrzeżenie: podczas usuwania %.250s, nie można usunąć katalogu `%.250s': %s - katalog może być punktem zamontowania ?

en: cannot remove `%.250s'
pl: nie można usunąć `%.250s'

en: cannot remove file `%.250s'
pl: nie można usunąć pliku `%.250s'

en: unable to delete control info file `%.250s'
pl: nie można usunąć pliku informacyjnego `%.250s'

en: dpkg - warning: while removing %.250s, directory `%.250s' not empty so not removed.
pl: dpkg - ostrzeżenie: podczas usuwania %.250s, katalog `%.250s' nie był pusty, więc nie został usunięty.

en: Purging configuration files for %s ...
pl: Czyszczenie z plików konfiguracyjnych dla %s ...

en: cannot remove old config file `%.250s' (= `%.250s')
pl: nie można usunąć poprzedniego pliku konfiguracyjnego `%.250s' (= `%.250s')

en: cannot read config file dir `%.250s' (from `%.250s')
pl: nie można odczytać katalogu starego pliku konfiguracyjnego `%.250s' (= `%.250s')

en: cannot remove old backup config file `%.250s' (of `%.250s')
pl: nie można usunąć kopii poprzedniego pliku konfiguracyjnego `%.250s' (= `%.250s')

en: unable to check existence of `%.250s'
pl: nie można stwierdzić istnienia `%.250s'

en: cannot remove old files list
pl: nie można usunąć poprzedniej listy plików

en: can't remove old postrm script
pl: nie można usunąć poprzedniego skryptu postrm

en: --set-selections does not take any argument
pl: --set-selections wymaga niepodawania argumentu

en: unexpected eof in package name at line %d
pl: niespodziewany EOF w nazwie pakietu w linii %d

en: unexpected end of line in package name at line %d
pl: niespodziewany koniec linii w nazwie pakietu w linii %d

en: unexpected eof after package name at line %d
pl: niespodziewany EOF po nazwie pakietu w linii %d

en: unexpected end of line after package name at line %d
pl: niespodziewany koniec linii po nazwie pakietu w linii %d

en: unexpected data after package and selection at line %d
pl: niespodziewane dane po nazwie pakietu i wyborze w linii %d

en: illegal package name at line %d: %.250s
pl: nieprawidłowa nazwa pakietu w linii %d: %.250s

en: unknown wanted status at line %d: %.250s
pl: nieznany stan żądania pakietu w linii %d: %.250s

en: read error on standard input
pl: nie można odczytać standardowego wejścia

en: --%s takes no arguments
pl: --%s wymaga niepodawania argumentu

en: --%s needs exactly one Packages file argument
pl: --%s wymaga podania dokładnie jednej nazwy pliku pakietu

en: unable to access dpkg status area for bulk available update
pl: brak dostępu do katalogu administracyjnego dpkg

en: bulk available update requires write access to dpkg status area
pl: brak praw zapisu do katalogu administracyjnego dpkg

en: Replacing available packages info, using %s.
pl: Zastąpienie informacji o dostępnych pakietach, przy użyciu %s.

en: Updating available packages info, using %s.
pl: Zaktualizowanie informacji o dostępnych pakietach, przy użyciu %s.

en: Information about %d package(s) was updated.
pl: Informacje o %d pakietach zostały zaktualizowane.

en: --forget-old-unavail takes no arguments
pl: --forget-old-unavail wymaga niepodawania argumentu

en: Search for ?
pl: Szukaj ?

en: Error:
pl: Błąd:

en: Help:
pl: Pomoc:

en: Press ? for help menu, . for next topic, <space> to exit help.
pl: Naciśnij ?, by skorzystać z pomocy, . by przejść do następnego tematu, 
    <spację>, by opuścić pomoc.

en: Help information is available under the following topics:
pl: Informacje pomocy są dostępne pod następującymi tematami:

en: Press a key from the list above, <space> or `q' to exit help,
      or `.' (full stop) to read each help page in turn.
pl: Wybierz klawisz z powyższej listy, <spacja> lub `q', by opuścić 
    pomoc lub . (kropkę), by przeglądać po kolei strony pomocy.

en: error reading keyboard in help
pl: nie można odczytać klawisza pomocy

en: ioctl(TIOCGWINSZ) failed
pl: nie powiodło się wywołanie ioctl(TIOCGWINSZ)

en: doupdate in SIGWINCH handler failed
pl: nie można uaktualnić procedury obsługi SIGWINCH

en: failed to restore old SIGWINCH sigact
pl: nie można odtworzyć poprzedniego sygnału SIGWINCH

en: failed to restore old signal mask
pl: nie można odtworzyć poprzedniej maski sygnału

en: failed to get old signal mask
pl: nie można pobrać poprzedniej maski sygnału

en: failed to get old SIGWINCH sigact
pl: nie można pobrać poprzedniego sygnału SIGWINCH

en: failed to block SIGWINCH
pl: nie można zablokować SIGWINCH

en: failed to set new SIGWINCH sigact
pl: nie można ustawić nowego sygnału SIGWINCH

en: failed to allocate colour pair
pl: nie można zarezerwować par koloru

en: failed to create title window
pl: nie można utworzyć okna tytułowego

en: failed to create whatinfo window
pl: nie można utworzyć okna informacyjnego

en: failed to create baselist pad
pl: nie można utworzyć pola listy

en: failed to create heading pad
pl: nie można utworzyć pola nagłówka

en: failed to create thisstate pad
pl: nie można utworzyć pola stanu

en: failed to create info pad
pl: nie można utworzyć pola informacyjnego

en: failed to create query window
pl: nie można utworzyć okna zapytania

en: keybindings
pl: skojarzenia klawiszy

en:   -- %d%%, press
pl:   -- %d%%, wciśnij

en: %s for more
pl: %s - więcej

en: %s to go back
pl: %s - powrót

en: [not bound]
pl: [nie skojarzone]

en: [unk: %d]
pl: [nieznane: %d]

en: Scroll onwards through help/information
pl: Przewinięcie pomocy/informacji

en: Scroll backwards through help/information
pl: Cofnięcie pomocy/informacji

en: Move up
pl: W górę

en: Move down
pl: W dół

en: Go to top of list
pl: Początek listy

en: Go to end of list
pl: Koniec listy

en: Request help (cycle through help screens)
pl: Wywołanie pomocy (przewijanie ekranów pomocy)

en: Cycle through information displays
pl: Przewijanie ekranów z informacjami

en: Redraw display
pl: Przerysowanie ekranu

en: Scroll onwards through list by 1 line
pl: Przesunięcie listy o jedną linię

en: Scroll backwards through list by 1 line
pl: Cofnięcie listy o jedną linię

en: Scroll onwards through help/information by 1 line
pl: Przesunięcie ekranu pomocy/informacji o jedną linię

en: Scroll backwards through help/information by 1 line
pl: Cofnięcie ekranu pomocy/informacji o jedną linię

en: Scroll onwards through list
pl: Przewinięcie listy w dół

en: Scroll backwards through list
pl: Przewinięcie listy w górę

en: Mark package(s) for installation
pl: Zaznaczenie pakietu do instalacji

en: Mark package(s) for deinstallation
pl: Zaznaczenie pakietu do usunięcia

en: Mark package(s) for deinstall and purge
pl: Zaznaczenie pakietu do wyczyszczenia

en: Make highlight more specific
pl: Włączenie szczegółowych informacji

en: Make highlight less specific
pl: Wyłączenie szczegółowych informacji

en: Search for a package whose name contains a string
pl: Szukanie nazwy pakietu zawierającej ciąg znaków

en: Repeat last search.
pl: Powtórzenie ostatniego szukania.

en: Swap sort order priority/section
pl: Zmiana sposobu uporządkowania pakietów

en: Quit, confirming, and checking dependencies
pl: Wyjście z potwierdzeniem i sprawdzeniem zależności

en: Quit, confirming without check
pl: Wyjście z potwiedzeniem bez sprawdzenia

en: Quit, rejecting conflict/dependency suggestions
pl: Wyjście z odrzuceniem konfliktów/sugestii

en: Abort - quit without making changes
pl: Wycofanie się bez dokonania zmian

en: Revert to old state for all packages
pl: Przywrócenie poprzedniego stanu pakietów

en: Revert to suggested state for all packages
pl: Przywrócenie sugerowanego stanu pakietów

en: Revert to directly requested state for all packages
pl: Przywrócenie żądanego stanu pakietów

en: Select currently-highlighted access method
pl: Wybór metody dostępu

en: Quit without changing selected access method
pl: Wyjście bez zmiany metody dostępu

en: Keystrokes
pl: Spis klawiszy

en: Motion keys: Next/Previous, Top/End, Up/Down, Backwards/Forwards:
      Down-arrow, j         Up-arrow, k             move highlight
      N, Page-down, Space   P, Page-up, Backspace   scroll list by 1 page
      ^n                    ^p                      scroll list by 1 line
      t, Home               e, End                  jump to top/end of list
      u                     d                       scroll info by 1 page
      ^u                    ^d                      scroll info by 1 line
      B, Left-arrow         F, Right-arrow          pan display by 1/3 screen
      ^b                    ^f                      pan display by 1 character
    
    Mark packages for later processing:
     +, Insert  install or upgrade      =, H  hold in present state
     -, Delete  remove                  :, G  unhold: upgrade or leave uninstalled
     _          remove & purge config
                                                 Miscellaneous:
    Quit, exit, overwrite (note capitals!):       ?, F1 request help (also Help)
     Return  Confirm, quit (check dependencies)   i, I  toggle/cycle info displays
       Q     Confirm, quit (override dep.s)       o, O  cycle through sort options
     X, Esc  eXit, abandoning any changes made    v, V  change status display opts
       R     Revert to state before this list      ^l   redraw display
       U     set all to sUggested state             /   search (Return to cancel)
       D     set all to Directly requested state  n, \  repeat last search
pl: Klawisze ruchu: Następny/Poprzedni, Góra/Dół, Do góry/W dół:
      Strzałka-w-dół, n     Strzałka-do-góry, k     ruch kursora
      N, Page-down, Spacja  P, Page-up, Backspace   przewinięcie listy o 1 ekran
      ^n                    ^p                      przewinięcie listy o 1 linię
      t, Home               e, End                  skok na początek/koniec listy
      u                     d                       przewinięcie info o 1 ekran
      ^u                    ^d                      przewinięcie info o 1 linię
      B, Strzałka-w-lewo    F, Strzałka-w-prawo     przesunięcie w bok 1/3 ekranu
      ^b                    ^f                      przesunięcie w bok o 1 znak
    
    Zaznaczenie pakietów do późniejszego przetwarzania:
     +, Insert  instaluj lub aktualizuj =, H  wstrzymaj
     -, Delete  usuń                    :, G  ponów przetwarzanie
     _          usuń i wyczyść konfigurację
                                                 Pozostałe klawisze:
    Zakończenie wyboru pakietów:                   ?, F1 przywołanie pomocy
     Return  Potwiedź, wyjdź (sprawdź zależności)  i, I  przełącz/wyłącz informacje
       Q     Potwiedź, wyjdź (zignoruj zależności) o, O  zmiana metody sortowania
     X, Esc  Wyjdź, anuluj wszelkie zmiany         v, V  zmiana sposobu wyświetlania
       R     Przywrócenie stanu przed wyborem      ^l   odświeżenie ekranu
       U     Wybierz sugerowane pakiety             /   szukaj (Return - anuluj)
       D     Wybierz niezbędne pakiety              \   powtórz ostatnie szukanie

en: Introduction to package selections
pl: Wprowadzenie do wyboru pakietów

en: Welcome to dselect's main package listing.
    
    You will be presented with a list of packages which are installed or available
    for installation.  You can navigate around the list using the cursor keys,
    mark packages for installation (using `+') or deinstallation (using `-').
    Packages can be marked either singly or in groups; initially you will see that
    the line `All packages' is selected.  `+', `-' and so on will affect all the
    packages described by the highlighted line.
    
    Some of your choices will cause conflicts or dependency problems; you will be
    given a sub-list of the relevant packages, so that you can solve the problems.
    
    You should read the list of keys and the explanations of the display.
    Much on-line help is available, please make use of it - press `?' at
    any time for help.
    
    When you have finished selecting packages, press <enter> to confirm changes,
    or `X' to quit without saving changes. A final check on conflicts and
    dependencies will be done - here too you may see a sublist.
    
    Press <space> to leave help and enter the list now.
pl: Witaj w głównym ekranie wyboru pakietów dselecta.
    
    Ukaże się lista pakietów, które są już zainstalowane lub można je dopiero
    zainstalować. Po liście można się poruszać klawiszami kursora. Klawiszem
    `+' możesz zaznaczyć pakiet do instalacji, klawiszem `-' do usunięcia.
    
    Pakiety mogą być zaznaczane pojedynczo lub grupami. Początkowo kursor znajduje
    się na pozycji `Wszystkie pakiety'. Klawisze `+', `-' spowodują zmianę stanu
    dla wszystkich pakietów z danej grupy.
    
    Czasem wybór pakietu powoduje konflikt lub problem zależności; pojawi się wtedy
    lista pakietów, których dotyczy dany problem, który należy rozwiązać.
    
    Powinieneś/aś przeczytać listę klawiszy oraz opis ekranu.
    Wiele pomocy można uzyskać naciskając `?' w każdym momencie.
    
    Jeżeli wybór pakietów został dokonany, należy wcisnąć Enter dla potwierdzenia
     zmian lub `X', by wyjść bez ich zapisania. Zostanie dokonane
     ostateczne sprawdzenie konfliktów i zależności - tu też może pojawić się
     lista pakietów.
    
    Wciśnij <spację>, aby opuścić ekran pomocy i przejść do listy pakietów.

en: Introduction to read-only package list browser
pl: Wprowadzenie do przeglądarki listy pakietów (tylko do odczytu)

en: Welcome to dselect's main package listing.
    
    You will be presented with a list of packages which are installed or available
    for installation.  Since you do not have the privilege necessary to update
    package states, you are in a read-only mode.  You can navigate around the
    list using the cursor keys (please see the `Keystrokes' help screen), observe
    the status of the packages and read information about them.
    
    You should read the list of keys and the explanations of the display.
    Much on-line help is available, please make use of it - press `?' at
    any time for help.
    
    When you have finished browsing, press `Q' or <enter> to quit.
    
    Press <space> to leave help and enter the list now.
pl: Witaj w głównym ekranie wyboru pakietów dselecta.
    
    Ukaże się lista pakietów, które są już zainstalowane lub można je dopiero
    zainstalować. Ponieważ nie posiadasz odpowiednich uprawnień do aktualizacji,
    znajdujesz się w trybie tylko do odczytu. Po tej liście można się
    poruszać klawiszami kursora (proszę przeczytać ekran pomocy z opisem
    klawiszy), obserwować stan pakietów oraz czytać informacje o nich.
    
    Proszę przeczytać listę klawiszy oraz wyjaśnienie wyświetlanych informacji.
    Wiele pomocy można uzyskać naciskając `?' w każdym momencie.
    
    Po zakończonym przeglądaniu listy pakietów, wciśnij `Q' lub <enter>.
    
    Wciśnij <spację>, aby opuścić ekran pomocy i przejść do listy pakietów.

en: Introduction to conflict/dependency resolution sub-list
pl: Wprowadzenie do listy konfliktów/zależności

en: Dependency/conflict resolution - introduction.
    
    One or more of your choices have raised a conflict or dependency problem -
    some packages should only be installed in conjunction with certain others, and
    some combinations of packages may not be installed together.
    
    You will see a sub-list containing the packages involved.  The bottom half of
    the display shows relevant conflicts and dependencies; use `i' to cycle between
    that, the package descriptions and the internal control information.
    
    A set of `suggested' packages has been calculated, and the initial markings in
    this sub-list have been set to match those, so you can just hit Return to
    accept the suggestions if you wish.  You may abort the change(s) which caused
    the problem(s), and go back to the main list, by pressing capital `X'.
    
    You can also move around the list and change the markings so that they are more
    like what you want, and you can `reject' my suggestions by using the capital
    `D' or `R' keys (see the keybindings help screen).  You can use capital `Q' to
    force me to accept the situation currently displayed, in case you want to
    override a recommendation or think that the program is mistaken.
    
    Press <space> to leave help and enter the sub-list; remember: press `?' for help.
pl: Rozwiązywanie problemu zależności/konfliktu - wprowadzenie.
    
    Jeden lub więcej wybranych pakietów powoduje konflikt lub problem zależności -
    niektóre pakiety mogą zostać zainstalowane tylko wraz z innymi lub nie mogą
    istnieć w systemie razem jednocześnie.
    
    Ukaże się lista zawierająca problematyczne pakiety. Okno poniżej listy pakietów
    pokazuje rodzaj konfliktu i zależności; można użyć klawisza `i' do przełączania
    się pomiędzy tą informacją a opisem pakietu.
    
    Został przygotowany zestaw pakietów `sugerowanych' wraz ze wstępnymi
    ustawieniami dotyczącymi ich instalacji, więc jeśli chcesz możesz je
    zaakceptować naciskając `Enter'. Możesz anulować problematyczne zmiany
    naciskając `X', a tym samym powracając do głównej listy.
    
    Możesz również poruszać się po liście i zmieniać ustawienia tak, by
    dostosować je do swoich potrzeb lub odrzucić moje sugestie używając
    wielkich liter `D' lub `R' (zobacz opis klawiszy). Używając klawisza
    `Q', możesz zmusić mnie do zaakceptowania aktualnie przedstawionej sytuacji,
    w przypadku gdybyś chciał zmienić moje zalecenia lub gdybyś myślał, że
    popełniłem błąd.
    
    Wciśnij <spację>, aby opuścić ekran pomocy i przejść do listy pakietów; pamiętaj - wciśnij `?', aby przywołać ten ekran.

en: Display, part 1: package listing and status chars
pl: Wybór pakietów, część 1: lista pakietów i oznaczenie stanu

en: The top half of the screen shows a list of packages.  For each package you see
    four columns for its current status on the system and mark.  In terse mode (use
    `v' to toggle verbose display) these are single characters, from left to right:
    
     Error flag: Space - no error (but package may be in broken state - see below)
                  `R'  - serious error during installation, needs reinstallation;
     Installed state:   Space - not installed;
                         `*'  - installed;
                         `-'  - not installed but config files remain;
           packages in { `U'  - unpacked but not yet configured;
          these states { `C'  - half-configured (an error happened);
            are broken { `I'  - half-installed (an error happened).
     Old mark: what was requested for this package before presenting this list;
     Mark: what is requested for this package:
      `*': marked for installation or upgrade;
      `-': marked for removal, but any configuration files will remain;
      `=': on hold: package will not be processed at all;
      `_': marked for purge completely - even remove configuration;
      `n': package is new and has yet to be marked for install/remove/&c.
    
    Also displayed are each package's Priority, Section, name, installed and
    available version numbers (shift-V to display/hide) and summary description.
pl: Górna część ekranu przedstawia listę pakietów. Dla każdego pakietu wyświetlane
    są cztery kolumny oznaczające aktualny jego stan w systemie. W trybie domyślnym
    (klawisz `v' przełącza na tryb szczegółowy) są to cztery znaki, wymieniając od
    lewej strony:
    
     Flaga błędu: Spacja - brak błędu (ale pakiet może być w nieprawidłowym stanie)
                    `R'  - poważny błąd podczas instalacji - konieczna reinstalacja
     Stan zainstalowania:  Spacja - nie zainstalowany
                             `*'  - zainstalowany
                             `-'  - nie zainstalowany, zostały pliki konfiguracyjne
     tak oznaczone pakiety { `U'  - rozpakowany, jeszcze nie skonfigurowany
       są w nieprawidłowym { `C'  - wpół-skonfigurowany (wystąpił błąd)
                    stanie { `I'  - wpół-zainstalowany (wystąpił błąd).
     Poprzedni wybór: to, co zostało wybrane przed pojawieniem się tej listy;
     Znak: to, co zostało określone dla danego pakietu:
      `*': zaznaczony do instalacji lub aktualizacji
      `-': zaznaczony do usunięcia, pliki konfiguracyjne zostaną zachowane
      `=': wstrzymany; pakiet nie będzie przetwarzany
      `_': zaznaczony do wyczyszczenia - wraz z plikami konfiguracyjnymi
      `n': nowy pakiet, jeszcze nie zaznaczony do instalacji/usunięcia
    
    Ponadto każdy pakiet ma wyświetloną informację o priorytecie, sekcji, nazwie,
    wersji zainstalowanej i dostępnej (shift-V ukrywa/pokazuje) oraz krótki opis.

en: Display, part 2: list highlight; information display
pl: Wybór pakietów, część 2: kursor; wyświetlane informacje

en: * Highlight: One line in the package list will be highlighted.  It indicates
      which package(s) will be affected by presses of `+', `-' and `_'.
    
    * The dividing line in the middle of the screen shows a brief explanation of
      the status of the currently-highlighted package, or a description of which
      group is highlighted if a group line is.  If you don't understand the
      meaning of some of the status characters displayed, go to the relevant
      package and look at this divider line, or use the `v' key for a verbose
      display (press `v' again to go back to the terse display).
    
    * The bottom of the screen shows more information about the
      currently-highlighted package (if there is only one).
    
      It can show an extended description of the package, the internal package
      control details (either for the installed or available version of the
      package), or information about conflicts and dependencies involving the
      current package (in conflict/dependency resolution sublists).
    
      Use the `i' key to cycle through the displays, and `I' to hide the
      information display or expand it to use almost all of the screen.
pl: * Podświetlenie: Jedna z linii jest podświetlona. Określa ona pakiet(y), dla którego
      (ych) zostanie zmieniony stan po wciśnięciu `+', '-' i `_'.
    
    * Pasek na środku ekranu wyświetla informacje o stanie pakietu, który został
      wskazany kursorem, lub wyświetla krótki opis grupy, w przypadku gdy taka
      zostanie wskazana. Jeżeli nie rozumiesz znaczenia poszczególnych znaków
      oznaczających stan pakietu, pełny opis stanu znajduje się na tym pasku (można
      także skorzystać z klawisza `v' przełączającego listę na tryb szczegółowy).
    
    * Na dole ekranu wyświetlane są szczegółowe informacje o wskazanym kursorem
      pakiecie (jeśli w ogóle został wskazany).
    
      Można wyświetlić szczegółowy opis pakietu, informacje o stanie pakietu
      pobrane z bazy danych systemu pakietów oraz informacje o konfliktach lub
      problemach z zależnościami danego pakietu (dla listy konfliktów/zależności).
    
      Klawiszem `i' można wybrać rodzaj wyświetlanej informacji, a klawiszem `I'
      można ukryć to okno lub je rozszerzyć na większą część ekranu.

en: Introduction to method selection display
pl: Wprowadzenie do wyboru metody instalacji

en: dselect and dpkg can do automatic installation, loading the package files to be
    installed from one of a number of different possible places.
    
    This list allows you to select one of these installation methods.
    
    Move the highlight to the method you wish to use, and hit Enter.  You will then
    be prompted for the information required to do the installation.
    
    As you move the highlight a description of each method, where available, is
    displayed in the bottom half of the screen.
    
    If you wish to quit without changing anything use the `x' key while in the list
    of installation methods.
    
    A full list of keystrokes is available by pressing `k' now, or from the help
    menu reachable by pressing `?'.
pl: dselect i dpkg potrafi dokonać automatycznej instalacji, ładując pliki
    przeznaczone do zainstalowania z wybranego miejsca.
    
    Ta lista pozwala na wybranie jednej z podanych metod instalacji.
    
    Proszę wybrać metodę instalacji i wcisnąć Enter. Następnie należy odpowiedzieć
    na pytania dotyczące wybranej metody.
    
    Po przesunięciu kursora na daną metodę, na dole ekranu pojawi się jej opis.
    
    Klawisz `x' służy do opuszczenia tej listy bez określenia metody instalacji.
    
    Pełny spis klawiszy dostępny jest po wciśnięciu klawisza `k' teraz, lub z menu
    pomocy dostępnego później pod klawiszem `?'.

en: Keystrokes for method selection
pl: Spis klawiszy dla wyboru metody instalacji

en: Motion keys: Next/Previous, Top/End, Up/Down, Backwards/Forwards:
      n, Down-arrow         p, Up-arrow             move highlight
      N, Page-down, Space   P, Page-up, Backspace   scroll list by 1 page
      ^n                    ^p                      scroll list by 1 line
      t, Home               e, End                  jump to top/end of list
      u                     d                       scroll info by 1 page
      ^u                    ^d                      scroll info by 1 line
      B, Left-arrow         F, Right-arrow          pan display by 1/3 screen
      ^b                    ^f                      pan display by 1 character
    (These are the same motion keys as in the package list display.)
    
    Quit:
     Return, Enter    select this method and go to its configuration dialogue
     x, X             exit without changing or setting up the installation method
    
    Miscellaneous:
      ?, Help, F1      request help
     ^l                redraw display
      /                search (just return to cancel)
      \                repeat last search
pl: Klawisze ruchu: Następny/Poprzedni, Góra/Dół, Do góry/W dół:
      n, Strzałka-w-dół     p, Strzałka-do-góry     ruch kursora
      N, Page-down, Spacja  P, Page-up, Backspace   przewinięcie listy o 1 ekran
      ^n                    ^p                      przewinięcie listy o 1 linię
      t, Home               e, End                  skok na początek/koniec listy
      u                     d                       przewinięcie info o 1 ekran
      ^u                    ^d                      przewinięcie info o 1 linię
      B, Left-arrow         F, Right-arrow          przesunięcie w bok 1/3 ekranu
      ^b                    ^f                      przesunięcie w bok o 1 znak
    (To są te same klawisze ruchu jak przy wyborze pakietów.)
    
    Wyjście:
     Return, Enter    Wybór metody instalacji i wywołanie jej konfiguracji
     x, X             wyjście bez dokonania zmian w dotychczasowych ustawieniach
    
    Pozostałe:
      ?, Help, F1      wywołanie pomocy
     ^l                odświeżenie ekranu
      /                szukaj (return - anuluj)
      \                powtórz ostatnie szukanie

en: Type dselect --help for help.
pl: Wpisz dselect --help aby otrzymać pomoc.

en: [A]ccess
pl: [A] Dostęp

en: Choose the access method to use.
pl: Wybór metody dostępu.

en: [U]pdate
pl: [U] Aktualizacja

en: Update list of available packages, if possible.
pl: Zaktualizowanie informacji o dostępnych pakietach.

en: [S]elect
pl: [S] Wybór

en: Request which packages you want on your system.
pl: Wybór pakietów instalowanych w systemie.

en: [I]nstall
pl: [I] Instalacja

en: Install and upgrade wanted packages.
pl: Instalacja i uaktualnienie wybranych pakietów.

en: [C]onfig
pl: [C] Konfiguracja

en: Configure any packages that are unconfigured.
pl: Konfiguracja pakietów, które pozostały nieskonfigurowane.

en: [R]emove
pl: [R] Usuwanie

en: Remove unwanted software.
pl: Usuwanie niechcianych pakietów.

en: [Q]uit
pl: [Q] Wyjście

en: Quit dselect.
pl: Wyjście z dselect.

en: Debian `%s' package handling frontend.
pl: Debian `%s', nakładka na program zarządzania pakietami.

en: Version %s.
    Copyright (C) 1994-1996 Ian Jackson.
    Copyright (C) 2000,2001 Wichert Akkerman.
    This is free software; see the GNU General Public Licence version 2
    or later for copying conditions.  There is NO warranty.  See
    dselect --licence for details.
pl: Wersja %s.
    Copyright (C) 1994-1996 Ian Jackson.
    Copyright (C) 2000,2001 Wichert Akkerman.
    Niniejszy program jest oprogramowaniem wolnym, sprawdź 
    Powszechną Licencję Publiczną GNU w wersji drugiej lub późniejszej,
    by dowiedzieć się o warunkach rozpowszechniania.
    Brak JAKIEJKOLWIEK gwarancji.
    Więcej szczegółów w dselect --license.

en: Usage: dselect [options]
           dselect [options] action ...
    Options:  --admindir <directory>  (default is /var/lib/dpkg)
              --help  --version  --licence  --expert  --debug <file> | -D<file>
              --colour screenpart:[foreground],[background][:attr[+attr+..]]
    Actions:  access update select install config remove quit
pl: Użycie: dselect [opcje]
            dselect [opcje] działanie ...
    Opcje:    --admindir <katalog>  (domyślnie /var/lib/dpkg)
              --help  --version  --licence  --expert  --debug <plik> | -D<plik>
    Działania:  access update select install config remove quit

en: Screenparts:
pl: Części widoku:

en: Colours:
pl: Kolory:

en: Attributes:
pl: Atrybuty:

en: couldn't open debug file `%.255s'
pl: nie można otworzyć pliku debuggera `%.255s'

en: Invalid %s `%s'
pl: Nieprawidłowy %s `%s'

en: screen part
pl: część widoku

en: Null colour specification
pl: specyfikacja pustego koloru

en: colour
pl: kolor

en: colour attribute
pl: atrybuty koloru

en: Terminal does not appear to support cursor addressing.
pl: Terminal nie obsługuje adresowania kursora.

en: Terminal does not appear to support highlighting.
pl: Terminal nie obsługuje podświetlania.

en: Set your TERM variable correctly, use a better terminal,
    or make do with the per-package management tool
pl: Proszę poprawnie ustawić zmienną TERM, użyć lepszego terminala,
    lub wykorzystać narzędzie do zarządzania pakietami z linii poleceń

en: terminal lacks necessary features, giving up
pl: brak potrzebnych funkcji dla terminala

en: 
    
    Move around with ^P and ^N, cursor keys, initial letters, or digits;
    Press <enter> to confirm selection.   ^L redraws screen.
pl: 
    
    Użyj ^P oraz ^N, klawiszy kursora, pierwszych liter lub cyfr;
    Wciśnij ENTER dla potwiedzenie wyboru.   ^L przerysowanie ekranu.

en: 
    
    Read-only access: only preview of selections is available!
pl: 
    
    Tryb tylko do odczytu: można jedynie przeglądać listę pakietów!

en: failed to getch in main menu
pl: nie można wywołać `getch' w głównym menu

en: unknown action string `%.50s'
pl: nieznane działanie `%.50s'

en: dselect - list of access methods
pl: dselect - lista metod dostępu

en: Access method `%s'.
pl: Metoda dostępu `%s'.

en: Abbrev.
pl: Oznaczenie

en: doupdate failed
pl: nie można wykonać funkcji `doupdate'

en: failed to unblock SIGWINCH
pl: nie można odblokować SIGWINCH

en: failed to re-block SIGWINCH
pl: nie można przeblokować SIGWINCH

en: getch failed
pl: nie można wykonać funkcji `getch'

en: [none]
pl: [brak]

en: explanation of
pl: wyjaśnienie dla

en: No explanation available.
pl: Brak dostępnego wyjaśnienia.

en: 
    Press <enter> to continue.
pl: 
    Wciśnij ENTER aby kontynuować.

en: error un-catching signal %d: %s
pl: nie można odzyskać sygnału %d: %s

en: unable to ignore signal %d before running %.250s
pl: nie można zignorować sygnału %d przed wykonaniem %.250s

en: unable to run %.250s process `%.250s'
pl: nie można uruchomić procesu %.250s `%.250s'

en: unable to wait for %.250s
pl: nie można wykonać funkcji `wait' dla `%.250s'

en: got wrong child's status - asked for %ld, got %ld
pl: proces potomny zwrócił zły kod powrotu - spodziewano się %ld, otrzymano %ld

en: returned error exit status %d.
pl: otrzymano kod powrotu %d.

en: was interrupted.
pl: został przerwany.

en: was terminated by a signal: %s.
pl: został zatrzymany sygnałem: %s.

en: (It left a coredump.)
pl: (Pozostawił plik core.)

en: failed with an unknown wait return code %d.
pl: funkcja `wait' zwróciła nierozpoznany kod błędu %d.

en: Press <enter> to continue.
pl: Wciśnij ENTER aby kontynuować.

en: write error on standard error
pl: nie można zapisać stderr

en: error reading acknowledgement of program failure message
pl: nie można odczytać potwiedzenia komunikatów błędów programu

en: update available list script
pl: aktualizacja listy dostępnych skryptów

en: installation script
pl: skrypt instalacyjny

en: query/setup script
pl: skrypt zapytania/ustawiania

en: syntax error in method options file `%.250s' -- %s
pl: błąd składni w pliku opcji metody `%.250s' -- %s

en: error reading options file `%.250s'
pl: nie można odczytać pliku opcji `%.250s'

en: unable to read `%.250s' directory for reading methods
pl: nie można odczytać katalogu `%.250s' do odczytu metod

en: method `%.250s' has name that is too long (%d > %d characters)
pl: metoda `%.250s' ma za długą nazwę (%d > %d znaków)

en: unable to access method script `%.250s'
pl: nie można odczytać skryptu opcji metody `%.250s'

en: unable to read method options file `%.250s'
pl: nie można odczytać pliku opcji metody `%.250s'

en: non-digit where digit wanted
pl: znak nie będący cyfrą tam gdzie jest wymagana

en: EOF in index string
pl: EOF w ciągu znaków indeksu

en: index string too long
pl: ciąg znaków indeksu jest za długi

en: newline before option name start
pl: znak nowej linii przed nazwą opcji

en: EOF before option name start
pl: EOF przed nazwą opcji

en: nonalpha where option name start wanted
pl: znak nie będący literą na początku nazwy opcji

en: non-alphanum in option name
pl: znak nie będący literą lub cyfrą w nazwie opcji

en: EOF in option name
pl: EOF w nazwie opcji

en: newline before summary
pl: znak nowej linii przed podsumowaniem

en: EOF before summary
pl: EOF przed podsumowaniem

en: EOF in summary - missing newline
pl: EOF w podsumowaniu - brak znaku nowej linii

en: unable to open option description file `%.250s'
pl: nie można otworzyć pliku opisu opcji `%.250s'

en: unable to stat option description file `%.250s'
pl: nie można ustalić stanu pliku opisu opcji %.250s

en: failed to read option description file `%.250s'
pl: nie można odczytać pliku opisu opcji %.250s

en: error during read of option description file `%.250s'
pl: nie można odczytać pliku opisu opcji %.250s

en: error during read of method options file `%.250s'
pl: nie można odczytać pliku opcji metody %.250s

en: unable to open current option file `%.250s'
pl: nie można otworzyć pliku bieżącej opcji `%.250s'

en: unable to open new option file `%.250s'
pl: nie można otworzyć pliku nowej opcji `%.250s'

en: unable to write new option to `%.250s'
pl: nie można zapisać nowej opcji w `%.250s'

en: unable to close new option file `%.250s'
pl: nie można zamknąć pliku nowej opcji `%.250s'

en: unable to install new option as `%.250s'
pl: nie można zainstalować nowej opcji jako `%.250s'

en: (no clientdata)
pl: (brak danych)

en: new package
pl: nowy pakiet

en: install
pl: instalacja

en: hold
pl: wstrzymany

en: remove
pl: usuwanie

en: purge
pl: wyczyszczony

en: REINSTALL
pl: REINSTALACJA

en: unpacked (not set up)
pl: rozpakowany (nie skonfigurowany)

en: failed config
pl: błędna konfiguracja

en: half installed
pl: wpół zainstalowany

en: removed (configs remain)
pl: usunięty (konfiguracja pozostała)

en: Required
pl: Wymagane

en: Important
pl: Ważne

en: Standard
pl: Zwyczajne

en: Recommended
pl: Polecane

en: Optional
pl: Opcjonalne

en: Extra
pl: Dodatkowe

en: Contrib
pl: Serwisowane

en: !Bug!
pl: !Błąd!

en: Unclassified
pl: Niesklasyfikowane

en: suggests
pl: sugeruje

en: recommends
pl: poleca

en: depends on
pl: zależy od

en: pre-depends on
pl: zależy-przed od

en: conflicts with
pl: w konflikcie z

en: provides
pl: dostarcza

en: replaces
pl: wymienia

en: enhances
pl: rozszerza

en: Req
pl: Kon

en: Imp
pl: Waż

en: Std
pl: Zwy

en: Rec
pl: Pol

en: Opt
pl: Opc

en: Xtr
pl: Dod

en: Ctb
pl: Ser

en: bUG
pl: Błą

en: Broken
pl: Uszkodzone

en: New
pl: Nowe

en: Updated
pl: Do-zaktualizowania

en: Obsolete/local
pl: Wycofane/lokalne

en: Up-to-date
pl: Aktualne

en: Available
pl: Dostępne

en: Removed
pl: Usunięte

en: Brokenly installed packages
pl: Pakiety uszkodzone podczas instalacji

en: Newly available packages
pl: Pakiety nowodostępne

en: Updated packages (newer version is available)
pl: Pakiety o dostępnej aktualnej wersji

en: Obsolete and local packages present on system
pl: Pakiety wycofane lub dostępne tylko lokalnie

en: Up to date installed packages
pl: Pakiety aktualne

en: Available packages (not currently installed)
pl: Pakiety dostępne i jeszcze nie zainstalowane

en: Removed and no longer available packages
pl: Pakiety usunięte i już niedostępne

en: Installed packages
pl: Pakiety zainstalowane

en: Removed packages (configuration still present)
pl: Pakiety usunięte (konfiguracja pozostała)

en: Purged packages and those never installed
pl: Pakiety wyczyszczone i nie zainstalowane

en: Installed
pl: Zainstalowane

en: Purged
pl: Wyczyszczone

en: dselect - recursive package listing
pl: dselect - lista konfliktów

en: dselect - inspection of package states
pl: dselect - stan pakietów

en: dselect - main package listing
pl: dselect - lista pakietów

en:  (by section)
pl:  (wg sekcji)

en:  (avail., section)
pl:  (dostępn., sekcja)

en:  (status, section)
pl:  (stan, sekcja)

en:  (by priority)
pl:  (wg priorytetu)

en:  (avail., priority)
pl:  (dostępn., priorytet)

en:  (status, priority)
pl:  (stan, priorytet)

en:  (alphabetically)
pl:  (alfabetycznie)

en:  (by availability)
pl:  (wg dostępności)

en:  (by status)
pl:  (wg stanu)

en:  mark:+/=/- terse:v help:?
pl:  wybór:+/=/- ogólnie:v pomoc:?

en:  mark:+/=/- verbose:v help:?
pl:  wybór:+/=/- szczegóły:v pomoc:?

en:  terse:v help:?
pl:  ogólnie:v pomoc:?

en:  verbose:v help:?
pl:  szczegóły:v pomoc:?

en: The line you have highlighted represents many packages; if you ask to install, remove, hold, etc. it you will affect all the packages which match the criterion shown.
    
    If you move the highlight to a line for a particular package you will see information about that package displayed here.
    You can use `o' and `O' to change the sort order and give yourself the opportunity to mark packages in different kinds of groups.
pl: Podświetlona linia reprezentuje wiele pakietów; jeżeli zostanie wybrana operacja instalacji, usunięcia, wyczyszczenia lub wstrzymania, dotyczyć będzie wszystkich pakietów, które odpowiadają podanemu kryterium.
    
    Można przesunąć kursor, aby wybrać konkretny pakiet oraz uzyskać informacje o nim.
    Można użyć `o' lub `O', aby zmienić kolejność uporządkowania pakietów lub zaznaczyć pakiety z innych grup.

en: interrelationships affecting
pl: relacje dotyczące pakietu

en: interrelationships
pl: relacje

en: description of
pl: opis pakietu

en: no description available.
pl: brak dostępnego opisu.

en: description
pl: opis

en: currently installed control info
pl: plik kontrolny zainstalowanego pakietu

en: installed control info for
pl: plik kontrolny zainstalowanego pakietu

en: available version of control file info
pl: plik kontrolny dostępnej wersji pakietu

en: available version of control info for
pl: plik kontrolny dostępnej wersji pakietu

en: <null>
pl: <puste>

en: invalid search option given
pl: nieprawidłowa opcja wyszukiwania

en: error in regular expression
pl: błąd w wyrażeniu regularnym

en:  does not appear to be available
pl:  nie wydaje się być dostępny

en:  or
pl:  lub

en: All
pl: Wszystkie

en: All packages
pl: Wszystkie pakiety

en: %s packages without a section
pl: %s pakiety bez sekcji

en: %s packages in section %s
pl: %s pakiety w sekcji %s

en: %s %s packages
pl: %s %s pakiety

en: %s %s packages without a section
pl: %s %s pakiety bez sekcji

en: %s %s packages in section %s
pl: %s %s pakiety w sekcji %s

en: %-*s %s%s%s;  %s (was: %s).  %s
pl: %-*s %s%s%s;  %s (był: %s).  %s

en: Error
pl: Błąd

en: Installed?
pl: zainstalowany?

en: Old mark
pl: Poprzedni wybór

en: Marked for
pl: Zaznaczony do

en: Section
pl: Sekcja

en: Priority
pl: Priorytet

en: Package
pl: Pakiet

en: Inst.ver
pl: Zainst.

en: Avail.ver
pl: Dostępne

en: dpkg-deb - error: %s (`%s') doesn't contain any digits
pl: dpkg-deb - błąd: %s (`%s') nie zawiera żadnej cyfry

en: --build needs a directory argument
pl: --build wymaga podania argumentu będącego katalogiem

en: --build takes at most two arguments
pl: --build wymaga podania najwyżej dwóch argumentów

en: unable to check for existence of archive `%.250s'
pl: nie można sprawdzić istnienia archiwum `%.250s'

en: target is directory - cannot skip control file check
pl: cel jest katalogiem - nie można dokonać sprawdzenia pliku kontrolnego

en: dpkg-deb: warning, not checking contents of control area.
    dpkg-deb: building an unknown package in `%s'.
pl: dpkg-deb: ostrzeżenie, zawartość pliku kontrolnego nie będzie sprawdzana.
    dpkg-deb: budowanie nieznanego pakietu w `%s'.

en: package name has characters that aren't lowercase alphanums or `-+.'
pl: nazwa pakietu zawiera znaki nie będące małymi literami, cyframi lub `-+.'

en: warning, `%s' contains user-defined Priority value `%s'
pl: ostrzeżenie, `%s' zawiera zdefiniowany przez użytkownika Priorytet `%s'

en: warning, `%s' contains user-defined field `%s'
pl: ostrzeżenie, `%s' zawiera pole zdefiniowane przez użytkownika `%s'

en: %d errors in control file
pl: %d błędów w pliku kontrolnym

en: dpkg-deb: building package `%s' in `%s'.
pl: dpkg-deb: budowanie pakietu `%s' w `%s'.

en: control directory has bad permissions %03lo (must be >=0755 and <=0775)
pl: katalog kontrolny ma złe prawa %03lo (muszą być >=0755 oraz <=0775)

en: maintainer script `%.50s' is not a plain file or symlink
pl: skrypt instalacyjny `%.50s' nie jest plikiem ani symbolicznym dowiązaniem

en: maintainer script `%.50s' has bad permissions %03lo (must be >=0555 and <=0775)
pl: skrypt instalacyjny `%.50s' ma złe prawa %03lo (muszą być >=0555 oraz <=0775)

en: maintainer script `%.50s' is not stattable
pl: nie można sprawdzić stanu skryptu instalacyjnego `%.50s'

en: empty string from fgets reading conffiles
pl: funkcja `fgets' zwróciła pusty ciąg znaków podczas odczytu pliku konfiguracyjnego

en: warning, conffile name `%.50s...' is too long, or missing final newline
pl: ostrzeżenie, nazwa pliku konfiguracyjnego `%.50s...' jest za długa lub brak w niej znaku końca linii

en: conffile `%.250s' does not appear in package
pl: plik konfiguracyjny `%.250s' nie został odnaleziony w pakiecie

en: conffile `%.250s' is not stattable
pl: nie można sprawdzić stanu pliku konfiguracyjnego `%.250s'

en: warning, conffile `%s' is not a plain file
pl: ostrzeżenie, plik konfiguracyjny `%s' nie jest plikiem

en: error reading conffiles file
pl: nie można odczytać pliku konfiguracyjnego

en: error opening conffiles file
pl: nie można otworzyć pliku konfiguracyjnego

en: dpkg-deb: ignoring %d warnings about the control file(s)
pl: dpkg-deb: zignorowanie %d ostrzeżeń na temat plików informacyjnych

en: unable to unbuffer `%.255s'
pl: nie można wykonać funkcji `setvbuf' dla `%.255s'

en: failed to chdir to `%.255s'
pl: nie można zmienić katalogu na `%.255s'

en: failed to chdir to .../DEBIAN
pl: nie można zmienić katalogu na .../DEBIAN

en: failed to exec tar -cf
pl: nie można wykonać `tar -cf'

en: failed to make tmpfile (control)
pl: nie można utworzyć tymczasowego pliku (control)

en: failed to open tmpfile (control), %s
pl: nie można otworzyć tymczasowego pliku (control), %s

en: failed to unlink tmpfile (control), %s
pl: nie można usunąć tymczasowego pliku (control), %s

en: failed to fstat tmpfile (control)
pl: nie można sprawdzić stanu tymczasowego pliku (control)

en: failed to rewind tmpfile (control)
pl: nie można przewinąć tymczasowego pliku (control)

en: failed to make tmpfile (data)
pl: nie można utworzyć tymczasowego pliku (data)

en: failed to open tmpfile (data), %s
pl: nie można otworzyć tymczasowego pliku (data), %s

en: failed to unlink tmpfile (data), %s
pl: nie można usunąć tymczasowego pliku (data), %s

en: data
pl: dane

en: failed to exec find
pl: nie można wywołać `find'

en: failed to write filename to tar pipe (data)
pl: nie można pisać nazwy pliku do potoku do programu tar (dane)

en: Internal error, compress_type `%i' unknown!
pl: Błąd wewnętrzny, compress_type '%i' nieznany!

en: failed to rewind tmpfile (data)
pl: nie można przewinąć tymczasowego pliku dla archiwum z danymi

en: cat (data)
pl: cat (dane)

en: failed to exec sh -c mv foo/* &c
pl: nie można wywołać `sh -c mv foo/* &c'

en: error reading %s from %.255s
pl: nie można odczytać %s z %.255s

en: unexpected end of file in %s in %.255s
pl: niespodziewany koniec linii w %s w %.255s

en: file `%.250s' is corrupt - %.250s length contains nulls
pl: plik `%.250s' jest uszkodzony - liczba długości %.250s zawiera puste znaki

en: file `%.250s' is corrupt - bad digit (code %d) in %s
pl: plik `%.250s' jest uszkodzony - zła cyfra (kod %d) w %s

en: failed to read archive `%.255s'
pl: nie można odczytać archiwum `%.255s'

en: failed to fstat archive
pl: nie można sprawdzić stanu archiwum

en: version number
pl: numer wersji

en: between members
pl: pomiędzy członami

en: file `%.250s' is corrupt - bad magic at end of first header
pl: plik `%.250s' jest uszkodzony - zła liczba magiczna na końcu pierwszego nagłówka

en: file `%.250s' is corrupt - negative member length %zi
pl: plik `%.250s' jest uszkodzony - ujemna liczba długości %zi

en: file `%.250s' is not a debian binary archive (try dpkg-split?)
pl: plik `%.250s' nie jest archiwum binarnym Debiana (może dpkg-split?)

en: header info member
pl: człon informacji nagłówkowej

en: archive has no newlines in header
pl: archiwum nie zawiera znaków nowej linii w nagłówku

en: archive has no dot in version number
pl: archiwum nie zawiera kropki w numerze wersji

en: archive version %.250s not understood, get newer dpkg-deb
pl: archiwum w wersji %.250s jest nie obsługiwane, potrzebny jest nowy dpkg-deb

en: skipped member data from %s
pl: pominięto dane członu z %s

en: file `%.250s' contains ununderstood data member %.*s, giving up
pl: plik `%.250s' zawiera nierozpoznane archiwum z danymi %.*s

en: file `%.250s' contains two control members, giving up
pl: plik `%.250s' zawiera dwa archiwa kontrolne

en:  new debian package, version %s.
     size %ld bytes: control archive= %zi bytes.
pl:  nowy pakiet debiana, wersja %s.
     rozmiar %ld bajtów: archiwum kontrolne= %zi bytes.

en: ctrl information length
pl: długość informacji kontrolnej

en: archive has malformatted ctrl len `%s'
pl: archiwum ma uszkodzoną długość kontrolną `%s'

en:  old debian package, version %s.
     size %ld bytes: control archive= %zi, main archive= %ld.
pl:  poprzedni pakiet debiana, wersja %s.
     rozmiar %ld bajtów: archiwum kontrolne= %zi, archiwum z danymi= %ld.

en: ctrlarea
pl: obszar kontrolny

en: dpkg-deb: file looks like it might be an archive which has been
    dpkg-deb:    corrupted by being downloaded in ASCII mode
pl: dpkg-deb: plik wygląda na archiwum, które zostało uszkodzone podczas
    dpkg-deb:    transferu FTP dokonanego w trybie ASCII

en: `%.255s' is not a debian format archive
pl: `%.255s' nie jest plikiem archiwum Debiana

en: fgetpos failed
pl: nie można wykonać funkcji `fgetpos'

en: fsetpos failed
pl: nie można wykonać funkcji `fsetpos'

en: failed to fdopen p1 in paste
pl: nie można wykonać funkcji `fdopen' dla funkcji `paste'

en: failed to write to gzip -dc
pl: nie można zapisać potoku dla `gzip -dc'

en: failed to close gzip -dc
pl: nie można zamknąć potoku dla `gzip -dc'

en: failed to syscall lseek to files archive portion
pl: nie można wykonać funkcji `syscall' dla `lseek'

en: failed to write to pipe in copy
pl: nie można zapisać potoku dla funkcji `copy'

en: failed to close pipe in copy
pl: nie można zamknąć potoku dla funkcji `copy'

en: failed to create directory
pl: nie można utworzyć katalogu

en: failed to chdir to directory after creating it
pl: nie można zmienić katalogu po jego utworzeniu

en: failed to chdir to directory
pl: nie można zmienić katalogu bieżącego

en: failed to exec tar
pl: nie można wywołać `tar'

en: --%s needs a .deb filename argument
pl: --%s wymaga podania nazwy pliku .deb

en: --%s needs a target directory.
    Perhaps you should be using dpkg --install ?
pl: --%s wymaga podania katalogu docelowego.
    Być może należy użyć dpkg --install

en: --%s takes at most two arguments (.deb and directory)
pl: --%s wymaga podania co najwyżej dwóch argumentów (.deb oraz katalogu)

en: --%s takes only one argument (.deb filename)
pl: --%s wymaga podania jednego argumentu (nazwy pliku .deb)

en: failed to chdir to `/' for cleanup
pl: nie można zmienić katalogu na `/' przy czyszczeniu środowiska

en: failed to fork for cleanup
pl: nie można wywołać funkcji `fork' przy czyszczeniu środowiska

en: failed to wait for rm cleanup
pl: nie można wykonać funkcji `wait' przy czyszczeniu środowiska

en: rm cleanup failed, code %d
pl: nie można wyczyścić środowiska, `rm' zwrócił kod błędu %d

en: failed to make temporary directoryname
pl: utworzenie tymczasowego katalogu nie powiodło się

en: failed to exec rm -rf
pl: nie można wywołać `rm -rf'

en: dpkg-deb: `%.255s' contains no control component `%.255s'
pl: dpkg-deb: `%.255s' nie zawiera pliku informacyjnego `%.255s'

en: open component `%.255s' (in %.255s) failed in an unexpected way
pl: nie można otworzyć pliku informacyjnego `%.255s' (w %.255s) z nieokreślonego powodu

en: One requested control component is missing
pl: Brak jednego pliku informacyjnego

en: %d requested control components are missing
pl: Brak %d plików informacyjnych

en: cannot scan directory `%.255s'
pl: nie można przeszukać katalogu `%.255s'

en: cannot stat `%.255s' (in `%.255s')
pl: nie można sprawdzić stanu `%.255s' (w `%.255s')

en: cannot open `%.255s' (in `%.255s')
pl: nie można otworzyć `%.255s' (w `%.255s')

en: failed to read `%.255s' (in `%.255s')
pl: nie można odczytać `%.255s' (w `%.255s')

en:  %7ld bytes, %5d lines   %c  %-20.127s %.127s
pl:  %7ld bajtów, %5d linii   %c  %-20.127s %.127s

en:      not a plain file          %.255s
pl:      nie jest plikiem          %.255s

en: failed to read `control' (in `%.255s')
pl: nie można odczytać `control' (w `%.255s')

en: (no `control' file in control archive!)
pl: (brak pliku `control' w archiwum kontrolnym!)

en: could not open the `control' component
pl: nie można otworzyć pliku kontrolnego `control'

en: failed during read of `control' component
pl: nie można odczytać pliku kontrolnego `control'

en: Error in format
pl: Błąd w formacie

en: --contents takes exactly one argument
pl: --contents wymaga podania dokładnie jednego argumentu

en: ' package archive backend version
pl: ' program do zarządzania pakietami, wersja

en: This is free software; see the GNU General Public Licence version 2 or
    later for copying conditions. There is NO warranty.
    See dpkg-deb --licence for details.
pl: Niniejszy program jest oprogramowaniem wolnym, sprawdź 
    Powszechną Licencję Publiczną GNU w wersji drugiej lub późniejszej,
    by dowiedzieć się o warunkach rozpowszechniania.
    Brak JAKIEJKOLWIEK gwarancji.
    Więcej szczegółów w dpkg-deb --license.

en: Type dpkg-deb --help for help about manipulating *.deb files;
    Type dpkg --help for help about installing and deinstalling packages.
pl: Wpisz dpkg-deb --help aby dowiedzieć się jak operować plikami *.deb;
    Wpisz dpkg --help aby dowiedzieć się jak (od)instalować pakiety.

en: unknown compression type `%s'!
pl: nieznany typ kompresji `%s'!

en: file `%.250s' is corrupt - %.250s missing
pl: plik `%.250s' jest uszkodzony - brakuje %.250s

en: file `%.250s' is corrupt - missing newline after %.250s
pl: plik `%.250s' jest uszkodzony - brakuje znaku nowej linii po %.250s

en: unable to seek back
pl: nie można cofnąć pliku

en: file `%.250s' is corrupt - bad padding character (code %d)
pl: plik `%.250s' jest uszkodzony - zły znak (kod %d)

en: file `%.250s' is corrupt - nulls in info section
pl: plik `%.250s' jest uszkodzony - puste znaki w sekcji informacyjnej

en: file `%.250s' is format version `%.250s' - you need a newer dpkg-split
pl: plik `%.250s' jest w formacie wersji `%.250s' - potrzebny jest nowszy dpkg-split

en: file `%.250s' is corrupt - bad MD5 checksum `%.250s'
pl: plik `%.250s' jest uszkodzony - zły skrót MD5 `%.250s'

en: file `%.250s' is corrupt - no slash between part numbers
pl: plik `%.250s' jest uszkodzony - brak ukośnika między numerami części

en: file `%.250s' is corrupt - bad part number
pl: plik `%.250s' jest uszkodzony - zły numer części

en: file `%.250s' is corrupt - bad magic at end of second header
pl: plik `%.250s' jest uszkodzony - zła liczba magiczna na końcu drugiego nagłówka

en: file `%.250s' is corrupt - second member is not data member
pl: plik `%.250s' jest uszkodzony - drugi człon nie jest członem z danymi

en: file `%.250s' is corrupt - wrong number of parts for quoted sizes
pl: plik `%.250s' jest uszkodzony - zła ilość części dla wybranego rozmiaru

en: file `%.250s' is corrupt - size is wrong for quoted part number
pl: plik `%.250s' jest uszkodzony - zły rozmiar dla wybranej ilości części

en: unable to fstat part file `%.250s'
pl: nie można zbadać stanu pliku części `%.250s'

en: file `%.250s' is corrupt - too short
pl: plik `%.250s' jest uszkodzony - za krótki

en: cannot open archive part file `%.250s'
pl: nie można otworzyć pliku części `%.250s'

en: file `%.250s' is not an archive part
pl: plik `%.250s' nie jest częścią archiwum

en: %s:
        Part format version:            %s
        Part of package:                %s
            ... version:                %s
            ... MD5 checksum:           %s
            ... length:                 %lu bytes
            ... split every:            %lu bytes
        Part number:                    %d/%d
        Part length:                    %zi bytes
        Part offset:                    %lu bytes
        Part file size (used portion):  %lu bytes
pl: %s:
        Wersja formatu części:          %s
        Część pakietu:                  %s
            ... wersja:                 %s
            ... skrót MD5:              %s
            ... długość:                %lu bajtów
            ... podzielony co:          %lu bajtów
        Numer części:                   %d/%d
        Długość części:                 %zi bajtów
        Offset części:                  %lu bajtów
        Rozmiar pliku części (użyta):   %lu bajtów

en: --info requires one or more part file arguments
pl: --info wymaga podania co najmniej jednego argumentu będącego plikiem części

en: file `%s' is not an archive part
pl: plik `%s' nie jest częścią archiwum

en: unable to open output file `%.250s'
pl: nie można otworzyć pliku wyjściowego `%.250s'

en: unable to (re)open input part file `%.250s'
pl: nie można otworzyć pliku wejściowego części archiwum `%.250s'

en: done
pl: zrobione

en: files `%.250s' and `%.250s' are not parts of the same file
pl: plik `%.250s' oraz `%.250s' nie są częściami tego samego archiwum

en: there are several versions of part %d - at least `%.250s' and `%.250s'
pl: jest kilka różnych wersji części %d - przynajmniej `%.250s' oraz `%.250s'

en: --join requires one or more part file arguments
pl: --join wymaga podania co najmniej jednego argumentu będącego plikiem części

en: part %d is missing
pl: brakuje części %d

en: Debian GNU/Linux `dpkg-split' package split/join tool; version
pl: Debian GNU/Linux `dpkg-split', program do dzielenia/łączenia pakietów, wersja

en: Copyright (C) 1994-1996 Ian Jackson.  This is free software; see the
    GNU General Public Licence version 2 or later for copying conditions.
    There is NO warranty.  See dpkg-split --licence for details.
pl: Copyright 1994-1996 Ian Jackson.
    Niniejszy program jest oprogramowaniem wolnodostępnym, rozpowszechnianym
    na warunkach Powszechnej Licencji Publicznej GNU wersji drugiej tej licencji
    lub którejś z późniejszych wersji. Brak JAKIEJKOLWIEK gwarancji.
    Więcej szczegółów zobacz w dpkg-split --licence.

en: Usage: dpkg-split -s|--split <file> [<prefix>]     Split an archive.
           dpkg-split -j|--join <part> <part> ...      Join parts together.
           dpkg-split -I|--info <part> ...             Display info about a part.
           dpkg-split -h|--help|--version|--licence    Show help/version/licence.
    
           dpkg-split -a|--auto -o <complete> <part>   Auto-accumulate parts.
           dpkg-split -l|--listq                       List unmatched pieces.
           dpkg-split -d|--discard [<filename> ...]    Discard unmatched pieces.
    
    Options:  --depotdir <directory>  (default is %s/%s)
              -S|--partsize <size>    (in Kb, for -s, default is 450)
              -o|--output <file>      (for -j, default is <package>-<version>.deb)
              -Q|--npquiet            (be quiet when -a is not a part)
              --msdos                 (generate 8.3 filenames)
    
    Exit status: 0 = OK;  1 = -a is not a part;  2 = trouble!
pl: Użycie: dpkg-split -s|--split <plik> [<prefiks>]  Podziel archiwum.
            dpkg-split -j|--join <część> <część> ...  Połącz części archiwum.
            dpkg-split -I|--info <część> ...          Wyświetl info o części.
            dpkg-split -h|--help|--version|--licence  Pokaż pomoc/wersję/licencję.
    
            dpkg-split -a|--auto -o <komplet> <część> Automatyczne łączenie części.
            dpkg-split -l|--listq                     Lista niepasujących części.
            dpkg-split -d|--discard [<plik> ...]      Usunięcie niepasujących cz.
    
    Opcje:  --depotdir <katalog>     (domyślnie jest %s/%s)
            -S|--partsize <rozmiar>  (w KB, dla -s, domyślnie jest 450)
            -o|--output <plik>       (dla -j, domyślnie jest <pakiet>-<wersja>.deb)
            -Q|--npquiet             (brak komunikatu gdy -a nie jest częścią)
            --msdos                  (tworzenie nazw plików w formacie 8.3)
    
    Kod powrotu: 0 = OK;  1 = -a nie jest częścią;  2 = problem!

en: Type dpkg-split --help for help.
pl: Wpisz dpkg-split --help aby otrzymać pomoc.

en: error reading %s
pl: błąd odczytu %s

en: error reading %.250s
pl: błąd odczytu %.250s

en: unexpected end of file in %.250s
pl: niespodziewany koniec pliku dla %.250s

en: part size is far too large or is not positive
pl: rozmiar części jest za duży lub jest liczbą ujemną

en: part size must be at least %dk (to allow for header)
pl: rozmiar części musi mieć co najmniej %dk

en: unable to read depot directory `%.250s'
pl: nie można odczytać katalogu części `%.250s'

en: --auto requires the use of the --output option
pl: --auto wymaga użycia opcji --output

en: --auto requires exactly one part file argument
pl: --auto wymaga podania dokładnie jednego pliku części

en: unable to read part file `%.250s'
pl: nie można odczytać pliku części `%.250s'

en: File `%.250s' is not part of a multipart archive.
pl: Plik `%.250s' nie jest częścią archiwum.

en: unable to reopen part file `%.250s'
pl: nie można otworzyć pliku części `%.250s'

en: part file `%.250s' has trailing garbage
pl: plik części `%.250s' zawiera śmieci

en: unable to open new depot file `%.250s'
pl: nie można otworzyć nowego pliku części `%.250s'

en: unable to rename new depot file `%.250s' to `%.250s'
pl: nie można zmienić nazwy nowego pliku części z `%.250s' na `%.250s'

en: Part %d of package %s filed (still want
pl: Część %d pakietu %s odnaleziona (wciąż potrzeba

en:  and
pl:  oraz

en: unable to delete used-up depot file `%.250s'
pl: nie można usuwać użytego pliku części `%.250s'

en: --listq does not take any arguments
pl: --listq wymaga niepodawania argumentu

en: Junk files left around in the depot directory:
pl: W katalogu części znajdują się pliki zawierające śmieci:

en: unable to stat `%.250s'
pl: nie można sprawdzić stanu `%.250s'

en:  %s (%lu bytes)
pl:  %s (%lu bajtów)

en:  %s (not a plain file)
pl:  %s (nie jest plikiem)

en: Packages not yet reassembled:
pl: Pakiety jeszcze nie przebudowane:

en: part file `%.250s' is not a plain file
pl: plik części `%.250s' nie jest zwykłym plikiem

en: (total %lu bytes)
pl: (całość %lu bajtów)

en: unable to discard `%.250s'
pl: nie można usunąć `%.250s'

en: Deleted %s.
pl: Usunięto %s.

en: --split needs a source filename argument
pl: --split wymaga podania nazwy pliku źródłowego

en: --split takes at most a source filename and destination prefix
pl: --split wymaga podania najwyżej nazwy pliku źródłowego i prefiksu plików docelowych

en: unable to open source file `%.250s'
pl: nie można otworzyć pliku źródłowego `%.255s'

en: unable to fstat source file
pl: nie można sprawdzić stanu pliku źródłowego

en: source file `%.250s' not a plain file
pl: plik źródłowy `%.255s' nie jest zwykłym plikiem

en: unable to exec mksplit
pl: nie można wykonać mksplit
