hello 1.3.22 - en to uk translation catalogue (16 entries)

en: %s: option `%s' is ambiguous
uk: %s: ╞═Ю═╛╔БЮ `%s' ґ╔╝єґ╝їґ═Гґ╗╘

en: %s: option `--%s' doesn't allow an argument
uk: %s: ╞═Ю═╛╔БЮ `--%s' ґ╔ є╝ї╒╝╚ОС ═ЮёЦ╛╔ґБ?╒

en: %s: option `%c%s' doesn't allow an argument
uk: %s: ╞═Ю═╛╔БЮ `%c%s' ґ╔ є╝ї╒╝╚ОС ═ЮёЦ╛╔ґБ?╒

en: %s: option `%s' requires an argument
uk: %s: ╞═Ю═╛╔БЮ `%s' ╒╗╛═ё═С ═ЮёЦ╛╔ґБ

en: %s: unrecognized option `--%s'
uk: %s: ґ╔їЮ╝їЦ╛?╚╗╘ ╞═Ю═╛╔БЮ `--%s'

en: %s: unrecognized option `%c%s'
uk: %s: ґ╔їЮ╝їЦ╛?╚╗╘ ╞═Ю═╛╔БЮ `%c%s'

en: %s: illegal option -- %c
uk: %s: ґ╔є╝╞ЦАБ╗╛╗╘ ╞═Ю═╛╔БЮ -- %c

en: %s: invalid option -- %c
uk: %s: ґ╔╒?Юґ╗╘ ╞═Ю═╛╔БЮ -- %c

en: %s: option requires an argument -- %c
uk: %s: ╞═Ю═╛╔БЮ ╒╗╛═ё═С ═ЮёЦ╛╔ґБ -- %c

en: %s: option `-W %s' is ambiguous
uk: %s: ╞═Ю═╛╔БЮ `-W %s' ґ╔╒?Юґ╗╘

en: %s: option `-W %s' doesn't allow an argument
uk: %s: ╞═Ю═╛╔БЮ `-W %s' ґ╔ ╝ї╒╝╚ОС ═ЮёЦ╛╔ґБ?╒

en: Too many arguments
uk: ┤═║═ё═Б╝ ═ЮёЦ╛╔ґБ?╒

en: %s: Who are you?
uk: %s: ∙Б╝ ┌╗?

en: Nothing happens here.
uk: ▓ЦБ ґ?Г╝ё╝ ґ╔ АБ═СБЛАО

en: hello, world
uk: ╞Ю╗╒?Б А╒?Б

en: Hello, world!
uk: ▐Ю╗╒?Б, А╒?Б!
