menu 2.1.9-3 - en to eo translation catalogue (66 entries)

en: Zero-size argument to print function.
eo: Nulgranda operando al printfunkcio

en: install-menu: checking directory %1
eo: install-menu: kontrolas dosierujon %1

en: install-menu: creating directory %1:
eo: install-menu: kreas dosierujon %1:

en: Could not create directory(%1): %2
eo: Ne povas krei dosierujon(%1): %2

en: Could not change directory(%1): %2
eo: Ne povas ŝanĝi dosierujon(%1): %2

en: install-menu: directory %1 already exists
eo: install-menu: dosierujo %1 jam ekzistas

note: Do not translate supported
en: install-menu: [supported]: name=%1
eo: install-menu: [supported]: nomo=%1

en: Menu entry lacks mandatory field "%1".
eo: Menupeco devas havi kampo "%1".

en: Unknown value for field %1="%2".
eo: Malkonata valoro por kampo %1="%2".

note: Do not translate quoted text
en: install-menu: "hotkeycase" can only be "sensitive" or "insensitive"
eo: install-menu: "hotkeycase" povas esti nur "sensitive" aŭ "insensitive"

en: install-menu: Warning: Unknown identifier `%1' on line %2 in file %3. Ignoring.
eo: install-menu: Averto: Malkonata nomo `%1' sur linio %2 en dosiero %3. Ignorata.

en: install-menu: %1 must be defined in menu-method %2
eo: install-menu: Oni devas defini %1 en menu-metodo %2

en: Cannot open file %1 (also tried %2).
eo: Ne povas malfermi dosieron %1 (ankoraŭ provis %2-n).

en: Cannot open file %1.
eo: Ne povas malfermi dosieron %1.

en: In order to be able to create the user config file(s) for the window manager,
    the above file needs to be writeable (and/or the directory needs to exist).
eo: Por krei konfigurdosieron de uzanto de la fenstroregilo,
    la supra dosiero devas esti skribebla (kaj/aŭ la dosierujo bezonas ekzisti).

en: Warning: the string %1 did not occur in template file %2
eo: Averto: la ĉeno %1 ne estas en stilfolio %2

note: Don't translate quoted string
en: install-menu [-vh] <menu-method>
      Read menu entries from stdin in "update-menus --stdout" format
      and generate menu files using the specified menu-method.
      Options to install-menu:
         -h --help    : this message
         -v --verbose : be verbose
eo: install-menu [-vh] <menu-metodo>
      Legi menupeco de stdin "update-menus --stdout"-aranĝe
      kaj kreigi menuajn dosierojn kun la donita menu-metodo.
      Opcioj:
         -h --help    : donu ĉi tiu mesaĝo
         -v --verbose : estu babilema

en: install-menu: no menu-method script specified !
eo: install-menu: menu-metodskripto ne donita !

en: Cannot open script %1 for reading.
eo: Ne povas malfermi skripto %1 lege.

en: Running: "%1"
eo: Lanĉanta: "%1"

en: install-menu: %1: aborting
eo: install-menu: %1: ĉesiganta

en: Number of arguments to function %1 does not match.
eo: Nombroj de operandoj al funkcio %1 malkongruas.

en: Unknown function: "%1"
eo: Malkonata funkcio: "%1"

en: Indirectly used, but not defined function: "%1"
eo: Malrekte uzita, sed nedefinita funkcio: "%1"

en: Unknown identifier: "%1"
eo: Malkonata identigilo: "%1"

en: Encoding conversion error: "%1"
eo: Kodoprezente konverteraro: "%1"

en: Unknown error.
eo: Malkonata eraro.

en: Unknown error, message=%1
eo: Malkonata eraro, mesaĝo=%1

en: Unable to open file "%1".
eo: Ne povas malfermi dosiero "%1".

en: Failed to pipe data through "%1" (pipe opened for reading).
eo: Malsukcesita dukti datumi tra "%1" (dukto malfermita lege).

en: %1: missing required tag: "%2"
eo: %1: mankanta bezonita etikedo: "%2"

en: (probably) stdin
eo: (verŝajne) stdin

en: In file "%1", at (or in the definition that ends at) line %2:
eo: En dosiero "%1", al (aŭ en la definaĵo ke finata al) linio %2:

en: Somewhere in input file:
eo: Ie, en fontdosiero:

en: Unexpected end of file.
eo: Malatendita dosierfino.

en: Unexpected end of line.
eo: Malatendita linofino

en: Identifier expected.
eo: Identigilo atendita

en: Expected: "%1"
eo: Atendita: "%1"

en: Unexpected character: "%1"
eo: Malatendita karaktero: "%1"

en: Boolean (either true or false) expected.
    Found: "%1"
eo: Buleaĵo (aŭ vero aŭ malvero) atendita.
    Trovita: "%1"

en: Unknown compat mode: "%1"
eo: Malkonata kongruata reĝimo: "%1"

en: replacewith($string, $replace, $with): $replace and $with must have the same length.
eo: replacewith($ĉeno, $trovota, $kuna): $trovota kaj $kuna devas havi mem longeco.

note: Translation here and below refer to the file /etc/menu-methods/translate_menus that allow to rename and reorganize menu entries automatically. It does not refer to the localisation (translation to other languages).
en: Reading translation rules in %1.
eo: Legas interŝanĝregulojn en %1.

en: Reading installed packages list...
eo: Legas instalitan pakaĵtabelon...

en: Execution of %1 generated no output or returned an error.
eo: Lanĉo de %1 ne kreigis elmetaĵon aŭ eldonis eraron.

en: Skipping file because of errors...
eo: Ignoras dosieron ĉar erarita...

en: Reading menu-entry files in %1.
eo: Legas menupeca dosiero en %1.

en: Error reading %1.
eo: Eraro, leganta %1.

en: %1 menu entries found (%2 total).
eo: %1 menupecoj trovitaj (%2 sumige).

en: Running method: %1
eo: Lanĉas metodo: %1

en: Cannot create pipe.
eo: Malpovas krei dukton.

en: Script %1 could not be executed.
eo: Malpovas lanĉi skripton %1.

en: Script %1 returned error status %2.
eo: Skripto %1 eldonis eraran staton %2.

en: Script %1 received signal %2.
eo: Skripto %1 ricevis signalo %2.

en: Running menu-methods in %1.
eo: Lanĉas menu-metodojn en %1.

en: Other update-menus processes are already locking %1, quitting.
eo: Aliaj update-menus procezoj estas jam ŝlosiganta %1. Eliranta.

en: Cannot lock %1: %2 - Aborting.
eo: Malpovas ŝlosigi %1: %2 - Ĉesiganta.

en: Cannot write to lockfile %1 - Aborting.
eo: Malpovas skribi al ŝlosdosieron %1 - Ĉesiganta.

en: Cannot remove lockfile %1.
eo: Malpovas malkrei ŝlosdiserion %1.

en: Update-menus is run by user.
eo: Update-menus estas lanĉanta de uzanto.

en: Waiting for dpkg to finish (forking to background).
    (checking %1)
eo: Atendanta dpkg-n finintan (forkiĝanta fone).
    (kontrolanta %1)

en: Further output (if any) will appear in %1.
eo: Plia elmetaĵo (se iu) aperigos en %1.

en: Dpkg is not locking dpkg status area, good.
eo: Dpkg ne ŝlosigas dpkg-statejo. Bona.

note: This is the update-menus --help message
en: Usage: update-menus [options] 
    Gather packages data from the menu database and generate menus for
    all programs providing menu-methods, usually window-managers.
      -d                     Output debugging messages.
      -v                     Be verbose about what is going on.
      -h, --help             This message.
      --menufilesdir=<dir>   Add <dir> to the lists of menu directories to search.
      --menumethod=<method>  Run only the menu method <method>.
      --nodefaultdirs        Disable the use of all the standard menu directories.
      --stdout               Output menu list in format suitable for piping to
                             install-menu.
eo: Uzo: update-menus [opcioj] 
    Kolekti pakaĵdaton de la menudatumbazo kaj kreigi menuojn por
    ĉiuj programo kiu donas menu-metodojn, plejofte fenstroregiloj.
      -d                     Elmeti erarserĉajn mesaĝojn.
      -v                     Esti babilema.
      -h, --help             Ĉi tia mesaĝo.
      --menufilesdir=<dos'>  Sumigi <dos'> al listoj de menudosierujoj serĉota.
      --menumethod=<metodo>  Lanĉi nur la menumetodo <metodo>.
      --nodefaultdirs        Malebligi la uzo de ĉiuj normalaj menudosierujoj.
      --stdout               Elmeti menulisto aranĝe por dukti al install-menu.

note: This is the end of the update-menus --help message
en:   --version              Output version information and exit.
eo:   --version              Elmeti eldonan informon kaj forlasi.

en: Unknown install condition "%1" (currently, only "package" is supported).
eo: Malkonata instalstato "%1" (nune, nur "package" estas apogita).
